Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Informacje w sprawie koronawirusa dla osób podróżujących pociągami POLREGIO

  • Uwaga! Bardzo ważny komunikat dla pasażerów

    Uwaga! Bardzo ważny komunikat dla pasażerów


Szanowni Podróżni,

mając na względzie istniejące zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo pasażerów, pracownicy POLREGIO w pociągach kursujących w relacjach transgranicznych do Polski dystrybuują i zbierają od pasażerów karty lokalizacji, sporządzonych w języku polskim i angielskim. Karta ta jest również dostępna w kasach biletowych prowadzących sprzedaż biletów w komunikacji międzynarodowej.
W trosce o Państwa zdrowie prosimy o pobranie, wypełnienie i przekazanie pracownikowi POLREGIO w pociągu ww. Karty, którą można jest dostępna pod linkiem poniżej:


KARTA PASAŻERA/PASSENGER FORM


Dodatkowo informujemy, że w pociągach wjeżdżających do Polski funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei rozpoczęli kontrolę temperatury pasażerów. Procedura odbywa się przy współpracy z przewoźnikami oraz zarządcą infrastruktury. Kontrola temperatury prowadzona u pasażerów nie powoduje obecnie zmian w kursowaniu pociągów. Wprowadzone czynności mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Przed podróżą koleją warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Więcej informacji o tym, jakie są objawy koronawirusa i jak prawidłowo dbać o higienę, by zapobiegać zakażeniom można znaleźć na stronach:

 

Poniżej zamieszczamy informację GIS dla osób powracających z Chin, Włoch, Korei Południowej, Iranu oraz innych krajów dotkniętych epidemią spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2:

Informacja GIS pl

Informacja GIS en

Informacja GIS it

Informacja GIS ch