Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Małopolskie
Wjedź do Zakopanego w 8 minut. Rusza Podhalańska Kolej Regionalna!

  • Szybkie połączenia z Nowego Targu do Zakopanego

    Szybkie połączenia z Nowego Targu do Zakopanego

    dla wygody i komfortu podróżujących

Informacja o połączeniach

Już w piątek 27 kwietnia rusza Podhalańska Kolej Regionalna. Cykliczne kursy pociągów POLREGIO z Nowego Targu do Zakopanego usprawnią przemieszczanie się na Podhalu już w czasie zbliżającej się majówki.


Podhalańska Kolej Regionalna to projekt realizowany wspólnie przez Przewozy Regionalne, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i samorządy lokalne.

Koncepcja PKR jest oparta o cykliczny rozkład jazdy zakładający kursy pociągów POLREGIO co ok. godzinę pomiędzy Nowym Targiem i Zakopanem. Będą one obsługiwane nowoczesnym klimatyzowanym składem.

W początkowej fazie systemu PKR wprowadzono nową, atrakcyjną ofertę „Taryfa Podhalańska”. Umożliwia ona skorzystanie zarówno z połączenia kolejowego, jak i komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem, na podstawie biletów jednorazowych (ważnych 90 lub 120 minut) i miesięcznych.

Podhalańska Kolej RegionalnaPrzykładowe ceny biletów jednorazowych na trasie Nowy Targ - Zakopane:

Rodzaj biletu

Bilet Górski

Taryfa Podhalańska 
(90 min.)*

Taryfa Podhalańska 
(120 min.)**

normalny

4,00 zł

5,60 zł

7,60 zł

uczeń 37%

2,52 zł

3,53 zł

4,79 


*
bilet ważny na połączenie kolejowe oraz komunikację miejską w Nowym Targu lub Zakopanem (do wyboru). 
**bilet ważny na połączenie kolejowe oraz komunikację miejską w Nowym Targu i Zakopanem.

Obowiązują ulgi ustawowe: bilety jednorazowe:  33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95%; bilety miesięczne: 33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%.

 


W praktyce wszystkim odwiedzającym Podhale, samorządy i POLREGIO dają alternatywę dla ruchu samochodowego, którego wysokie natężenie w sezonie turystycznym prowadzi do poważnych problemów z płynnością ruchu, a w konsekwencji wielokilometrowych korków i zanieczyszczenia powietrza.


To również doskonała alternatywa dla osób poszukujących tanich baz noclegowych. Czas podróży pociągiem POLREGIO z Nowego Targu do Zakopanego wynosi 24 minuty, a z Poronina tylko 8 min, co jest czasem nieosiągalnym w podróży samochodem w trakcie wzmożonego ruchu.
 

Specjalnie na majówkę przygotowano ofertę nielimitowanych podróży pociągami POLREGIO przez 10 dni w całej Polsce. Oferta dostępna jest w dwóch wersjach: w cenie 49 zł – dla osób poniżej 26 lub powyżej 60 roku życia i w cenie 83 zł – dla wszystkich pozostałych.

Poczuj majówkę z POLREGIO bez limitów!

Szczegóły oferty dostępne są również tutaj.


„Majówkowe” bilety są imienne i ważne jedynie z dokumentem potwierdzającym wiek oraz tożsamość podróżnego. Bilety będą dostępne w kasach biletowych, w aplikacji SkyCash, iMKA oraz na portalu e-podroznik.pl i  biletyregionalne.pl, w salonikach KOLPORTERA i u obsługi pociągu.Zobacz wszystkie artykuły