Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Zimowe ferie rodzinne - 10 atrakcyjnych miejsc w Polsce, do których naprawdę warto się wybrać!

Ferie zimowe przeważnie kojarzą się z wyjazdem w góry. Jednak wybór atrakcyjnych miejsc na zimowy wypoczynek nie musi ograniczać się tylko do malowniczych okolic Tatr, Beskidów czy Sudetów. Wśród licznych tras pociągów POLREGIO każdy znajdzie coś dla siebie!

Przedstawiamy klika pomysłów dla tych, którzy cały rok czekają na widok ośnieżonych szczytów górskich, jak i dla osób, które chciałyby wolne chwile spędzić w mniej oczywistym miejscu. Do wszystkich dojedziecie pociągiem POLREGIO!

  1. Zakopane

W zestawieniu miejscowości idealnych na ferie nie może oczywiście zabraknąć zimowej stolicy Polski. Wymienienie katalogu atrakcji, jakie oferuje Zakopane, zakrawałoby o nietakt, stąd pozostańmy przy stwierdzeniu, że jest to oferta kompleksowa, całoroczna i przeznaczona dla całej rodziny. Jeśli jednak jakimś cudem pobyt w Tatrach wam się sprzykrzy, skorzystajcie z szybkiego i komfortowego połączenia POLREGIO w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej lub Biletu Górskiego, dzięki któremu zwiedzicie Podhale, jak i dotrzecie na przepiękne tereny Beskidu Sądeckiego, Makowskiego i Żywieckiego.

 

  1. Krynica- Zdrój

Renomowane uzdrowisko nie potrzebuje szczególnej rekomendacji. Krynica od lat przyciąga turystów leczniczymi właściwościami tamtejszych źródeł. Miasto znane jest też z cyklicznych wydarzeń, takich jak doroczny Festiwal im. Jana Kiepury czy prestiżowe Forum Ekonomiczne gromadzące czołowych europejskich polityków i przedsiębiorców. Krynica-Zdrój to także uznany ośrodek turystyczno-rekreacyjny – umiejscowiona na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki w pobliskie góry. Malowniczy krajobraz to również wspaniała sceneria dla licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Największą popularnością cieszą się Góra Parkowa i tor saneczkowy. Zjazd 800-metrową sankostradą gwarantuje każdemu niezapomniane emocje, a oświetlony tor dostępny jest dla wszystkich chętnych przez cały rok. Umiejscowiona w sieci połączeń kolejowych POLREGIO Krynica to wspaniały pomysł na weekendowy wypad - i to nie tylko zimą. Dostępna jest w zasięgu zaledwie paru godzin jazdy komfortowym pociągiem od Katowic, Krakowa, Lublina i Przemyśla.

  1. Szklarska Poręba

W przeglądzie destynacji dostępnych na mapie połączeń POLREGIO nie sposób pominąć Dolnego Śląska i jego największej stacji klimatycznej. Szklarska Poręba to marka sama w sobie, a lokalne warunki meteorologiczne porównywane są do walorów alpejskich kurortów. Rozlicznych atrakcji narciarskich, rowerowych, biegowych i trekkingowych nie trzeba przedstawiać. Co ciekawe, miejscowość prezentuje szeroką gamę możliwości kreatywnego spędzenia czasu dla dzieci i młodzieży. Wśród rozlicznych atrakcji warto wymienić Dinopark, Park Rozrywki Esplanada, wystawę klocków Brick City, park linowy, a także kilka krytych basenów wyposażonych w bezpieczne atrakcje dla najmłodszych.

 

  1. Półwysep Helski

Ciągnąca się na długości ponad 30 kilometrów mierzeja przyciąga sosnowym lasem i urokliwymi plażami, a wzburzone wody Zatoki Gdańskiej stanowią mekkę dla amatorów sportów wodnych, którzy nierzadko spędzają tu całe lato. Niewątpliwą atrakcją dla całej rodziny jest umiejscowione w Helu fokarium – placówka naukowa, której zadaniem jest odtworzenie populacji foki szarej w akwenie południowego Bałtyku. Pokazy karmienia tych wdzięcznych zwierząt od lat cieszą się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Nieopodal znajduje się także park wydmowy oferujący wspaniałą panoramę na zatokę i Trójmiasto oraz stara ceglana latarnia morska. Jeśli chodzi o dojazd, skorzystanie z komfortowego połączenia POLREGIO umożliwi nam uniknięcie drogowych korków na tej popularnej sezonowej trasie.

  1. Puszcza Białowieska

Lasy Puszczy Białowieskiej to bogate w liczne walory przyrodnicze tereny. Odwiedzającym oferują wielokilometrowe ścieżki, które idealnie nadają się na piesze wędrówki. Spacery będą doskonałą okazją, by bliżej poznać życie puszczy i jej mieszkańców, a rozpoznawanie pozostawionych na śniegu śladów zwierząt może być ciekawą i angażującą zabawą dla najmłodszych miłośników przyrody. Będąc w województwie podlaskim warto także wybrać się do Puszczy Knyszyńskiej, w której znajdują się m.in. ostoje żubra. Bezpośrednie spotkanie z tym majestatycznym zwierzęciem na pewno pozostanie niezapomnianym przeżyciem. Warto przy tym pamiętać, że najwygodniejszą opcją na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami Podlasia jest sieć połączeń POLREGIO, oferująca komfortowy i sprawny dojazd do poszczególnych miejscowości położonych w tym urokliwym zakątku Polski.

  1. Kołobrzeg

Perła wybrzeża środkowego to propozycja na udany wyjazd nie tylko w sezonie letnim. Miasto przyciąga turystów czystą plażą, zadbaną starówką i bogatą bazą noclegową. Dodatkową atrakcją miejscowości jest zlokalizowany w rejonie historycznego centrum miasta aquapark. Oferuje on baseny sportowe i rekreacyjne, a także gejzery, kaskady i bicze wodne. Dodatkowym atrakcjami dla najmłodszych zwiedzających są m.in. Muzeum Figur Woskowych, gdzie spotkamy Smerfy i Gargamela oraz Klockowisko – magiczne miejsce, gdzie poprzez zabawę dzieci mogą rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Prawdziwym ewenementem jest jednak Miasto Myszy - żywa ekspozycja ponad 500 myszek osadzonych w baśniowej scenerii, która umożliwia podglądanie ich codziennego życia i obyczajów. Tak szeroka oferta gwarantuje udaną zabawę dzieciom i dorosłym, a szybki i bezpieczny dojazd do Kołobrzegu zapewniają pociągi POLREGIO oferujące dojazd ze Szczecina oraz lotniska w Goleniowie.

  1. Świnoujście

Klimatyzowane, komfortowe składy POLREGIO docierają także na północno - zachodnie rubieże kraju. Świnoujście to położone na 44 wyspach miasto umiejscowione w malowniczej delcie uchodzącej do morza rzeki Świny. Kurort słynie z szerokiej, czystej plaży, najwyższej na bałtyckim wybrzeżu latarni morskiej, a także kompleksu luksusowych apartamentowców i hoteli. Pełne jodu powietrze przez cały rok przyciąga turystów i kuracjuszy, ale miejscowość oferuje również atrakcje dla najmłodszych. Mieszczące się w dawnym ratuszu miejskim Muzeum Rybołówstwa zaskakuje odwiedzających pięknem ekspozycji. Zainteresowani mogą zapoznać się z informacjami na temat bogactwa fauny morskiej, a także z cennymi zbiorami obejmującymi modele statków, przyrządy nawigacyjne i narzędzia połowowe. Bezpośrednia bliskość Niemiec (dwa przejścia graniczne i transgraniczna promenada) pozwala na ujęcie w planach wizyty
u naszego zachodniego sąsiada. Tam, spośród licznych atrakcji, warto wymienić choćby Truskawkowy Raj w Koserow i jedno z największych w Europie oceanariów w Stralsundzie.

  1. Toruń

Szlaki pociągów POLREGIO nie ominęły jednego z najstarszych i najciekawszych miast Polski. Ten silny ośrodek akademicki i kulturalny pozornie nie wydaje się być destynacją przychodzącą na myśl, gdy rozważamy zimowy wypoczynek z pociechami. Pozory mogą mylić, a kojarzony z Kopernikiem gród oferuje całkiem szerokie spektrum familijnych rozrywek. Pierniki to obowiązkowa pozycja dla wszystkich zwiedzających, a smaczną specjalność miasta sławią dwa muzea: Muzeum Toruńskiego Piernika i Żywe Muzeum Piernika, gdzie korzenny specyfik można przyrządzić i wypiec własnoręcznie! Toruń to miasto wielu ciekawych i często owianych mgiełką tajemnicy historii. Odwiedziny w Domu Legend Toruńskich pozwolą na poznanie wielu związanych z miejscowością podań. Opowieści przedstawiane są w bardzo ciekawy i żywy sposób, a fascynująca narracja angażuje całe rodziny. W niewielkiej odległości od Starego Miasta położone jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ten multimedialny park to wspaniała propozycja na wartościowe spędzenie czasu dla dzieci i dorosłych. Niesamowite walory edukacyjne i poznawcze będzie miała też wizyta w Niewidzialnym Domu, gdzie dzieci i młodzież mają szansę zapoznania się z tym, jak na co dzień funkcjonują osoby niewidome.

  1. Góra Kamieńska

Jedna z bardziej oryginalnych pozycji na naszej liście. Góra Kamieńska to sztuczne wzgórze będące pozostałością po wyrobisku kopalni węgla brunatnego. Wzniesienie stanowi modelowy przykład zagospodarowania przestrzeni postindustrialnej, a powstały stok wyposażony jest w sztucznie naśnieżaną, oświetloną trasę narciarską wspartą koleją krzesełkową i wyciągami talerzykowymi. Zróżnicowane pod względem trudności trasy zimą służą miłośnikom nart i snowboardu, a wiosną i latem przyciągają fanów sportów rowerowych. Co ciekawe, wznoszący się na względną wysokość 195 metrów nasyp jest najwyższym wzniesieniem w środkowej Polsce. Bezpośrednie połączenie kolejowe z Piotrkowem Trybunalskim, Częstochową, Radomskiem i Koluszkami oraz centralne umiejscowienie miejscowości na mapie Polski umożliwia sprawny dojazd pociągami POLREGIO - nie tylko z centralnej Polski, ale też z Górnego i Dolnego Śląska.

  1. Kościerzyna

To urokliwe, otoczone przez liczne jeziora miasto położone jest w południowej części Kaszub. Ta propozycja to bezpośrednie zaproszenie do kontaktu z naturą poprzez piękne lasy i jeziora Pojezierza Kaszubskiego. Dodatkowo, bogata baza agroturystyczna w okolicy miasta decyduje o jakości rodzinnej oferty turystycznej. Okoliczne gospodarstwa przez cały rok stanowią komfortowy azyl dla spragnionych ciszy mieszczuchów, a w samej Kościerzynie pasjonaci odnajdą Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Akordeonu, a także ekspozycję prezentującą klasyczne amerykańskie krążowniki szos – Muzeum American Old Cars. Pociągi POLREGIO oczywiście nie omijają Kaszub i zapewniają bezpośrednie kursy z Kościerzyny do Chojnic, a stamtąd do kluczowych stacji przesiadkowych, takich jak Krzyż Wielkopolski i Tczew.


Autor: POLREGIO

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›