Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Bilet do stacji "Szczęście"

To był pewien wyjątkowy dzień, choć z początku wcale mogło się tak nie wydawać. Obudziłem się nieco zbyt późno, więc prędko wziąłem prysznic, nie zjadłem śniadania i w pośpiechu spakowałem do plecaka potrzebne rzeczy. Pędząc na dworzec kolejowy szybko kupiłem bilet przez telefon, bo nie miałem co liczyć, że zdążę do kasy i na peron. Zaliczyłem potknięcie, ubrudziłem spodnie, ale przybyłem na czas.

Gdy już znalazłem się na pokładzie pociągu, zauważyłem gazetki dla podróżnych. Wciąż zaspany machinalnie przerzuciłem ich strony i zająłem się rozwiązywaniem  sudoku. Uprzejmy konduktor skontrolował mój bilet, rzucił krótkim żartem i obdarował mnie uśmiechem, a potem poszedł czynić tak samo z innymi. Odłożyłem magazyn z łamigłówką, aby wypuścić moje myśli na zieleń pięknych lasów, które widziałem za oknem. Wtedy podeszła do mnie nieznajoma, która zapytała, czy pomogę jej wysiąść na stacji, do której zmierza. Oczywiście zgodziłem się, a dyskusja z kobietą rozwinęła się. Rozmawialiśmy o naszych pasjach, docenialiśmy widoki towarzyszące  podróży i komentowaliśmy książki.

 

 Wysiedliśmy w tej samej miejscowości. Oboje podziękowaliśmy sobie za umilenie czasu i nasze drogi się rozeszły.

Do Opola wybieram się zawsze bez planu. Lubię po prostu pospacerować po parku lub odwiedzić ulubioną herbaciarnię i posłuchać dobrej muzyki. Tamtego dnia jednak spotkałem kilka razy pewną osobę. Obiecałem sobie, że jeśli zdarzy się to jeszcze raz - podejdę i porozmawiam. Tak się stało, więc dotrzymałem danego sobie słowa. Okazało się, że lubimy te same miejsca, mamy podobne podejście do wielu spraw i łączą nas artystyczne dusze. Po kilkugodzinnym spacerze pożegnaliśmy się, lecz postanowiliśmy nie zostawiać sobie danych kontaktowych. Chcieliśmy, aby to los zadecydował, czy jeszcze kiedyś się spotkamy.

Dwadzieścia po ósmej wsiadłem do pociągu powrotnego. Szukając miejsca znalazłem osobę poznaną w Opolu. A ty dokąd jedziesz? - zapytała mnie. Byłem przeszczęśliwy, więc odpowiedziałem tylko (aż!) szczerym uśmiechem. Dziś łączy nas wielka miłość.

Ludzie związani z podróżami są specjalni, ponieważ nigdy nie wiemy, czy spotkamy kogoś ponownie, czy nie. A nawet jeśli spotkamy, to czy nadal będą tylko obcymi, czy już kimś więcej?

A Ty? Dokąd jedziesz?


Autor: Michał Kozłowski

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›