Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Strona główna > Blog > Gdzie na narty w Polsce - pojedź tam pociągiem POLREGIO

Gdzie na narty w Polsce - pojedź tam pociągiem POLREGIO

Zima rozpoczęła się już kilka dobrych tygodni temu, a mimo to w wielu polskich miastach do tej pory nie padał jeszcze śnieg. To spore zmartwienie dla fanów zimowego szaleństwa na stokach narciarskich. Muszą oni szukać białego puchu w górach, często daleko od swojego miejsca zamieszkania. Wyjazd w Karkonosze czy Tatry samochodem to dla wielu trudna wyprawa. Może być długa i droga, a do tego spakowanie wszystkich sportowych sprzętów do niektórych aut to jak zabawa w Tetris. Nie wspominając już o trudnych warunkach, które zimą panują na drogach.


Dlatego proponujemy Wam bezpieczniejszą wersję drogi do najpopularniejszych ośrodków narciarskich w naszym kraju. Chodzi oczywiście o podróż pociągiem. Sprawdźcie dokąd dojedziecie z POLREGIO.

Szklarska Poręba

Miejscowość z jedną z najpiękniejszych stacji kolejowych w Polsce. Z Poznania dociera do niej cieszący się ogromną popularnością pociąg POLREGIO o nazwie Kamieńczyk. Szklarska Poręba jest rajem dla miłośników szusowania po śniegu. Znajduje się tutaj ośrodek Ski Arena Szrenica, usytuowany, jak sama nazwa wskazuje, na stokach górującej nad miastem Szrenicy. Narciarze i snowboardziści mają tu do dyspozycji wyciągi orczykowe, krzesełka i szcześcioosobową kanapę. Na zboczach góry jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości 10 km, są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Stoki są dośnieżane, dzięki czemu sezon w Szklarskiej Porębie kończy się często dopiero wczesną wiosną.

Rabka Zdrój

Główną funkcją uzdrowiska usytuowanego w malowniczej kotlinie u podnóża Gorców jest lecznictwo, ale w Rabce Zdrój szybko rozwija się również turystyka, wykorzystująca atrakcyjne położenie miasta. Latem jest to świetna baza wypadowa do górskich wycieczek, zaś zimą rozwijający się ośrodek narciarski. Jest tu 6 wyciągów narciarskich i około 4 km tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Warto jednak zwrócić uwagę, że w Rabce Zdrój zostały wytyczone i oznakowane także 4 trasy turystyczne narciarstwa biegowego oraz 3 dodatkowe (krótsze), tzw. nordic walking, które można pokonywać na nartach lub pieszo ze wsparciem kijka. Zatem zimą rozrywkę znajdą tu nie tylko amatorzy narciarstwa zjazdowego, ale także następcy Justyny Kowalczyk.

Krynica Zdrój

Krynica Zdrój fanów sportów zimowych zaprasza aż do 6 stacji narciarskich dostępnych w tej gminie: Henryk Ski, Słotwiny Arena, Jaworzyna, Tylicz SKI, Master SKI Tylicz, wyciąg „Tomek”. Łączna przepustowość wspomnianych ośrodków to nawet 28 tysięcy osób na godzinę! Jest więc duża szansa, że ferii zimowych tutaj nie spędzicie w kolejce do wyciągu, a na dobrej zabawie na śniegu. A po szaleństwach na stoku w Krynicy Zdrój można odpocząć przy dobrej muzyce i pysznym jedzeniu w licznych gospodach, pizzeriach i restauracjach. Tym, którzy lubią relaks w innym wydaniu, na pewno spodoba się opcja skorzystania z zabiegów SPA, powszechnie dostępnych w kompleksach hotelowych.

Suche koło Poronina

Mała miejscowość, położona nieopodal Poronina, do którego można dojechać pociągiem POLREGIO, cieszy się coraz większą popularnością narciarzy. Stacja narciarska Suche zdobywa świetne oceny w rankingach organizowanych przez miłośników sportów zimowych. Nic dziwnego, jest tu nowoczesny wyciąg krzesełkowy, 4 trasy narciarskie o różnej długości i poziomie nachylenia oraz ośla łączka dla dzieci. Wszystko to sprawia, że stacja narciarska Suche to dobre miejsce na rodzinny wypoczynek. Dodatkowym atutem jest też bliskość Zakopanego, chętnie odwiedzanego przez turystów. Do stolicy polskich Tatr z Poronina dojedziecie bezpośrednim pociągiem POLREGIO. Korzystając z Taryfy Małopolskiej, nawet podróż całej rodziny nie będzie dużym wydatkiem.

Zakopane

To miejsce, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, Zakopane nie tylko latem musi się zmierzyć z oblężeniem turystów. Zimą Podhale odwiedzają oni równie licznie, szukając idealnych warunków do białego szaleństwa na tatrzańskich stokach. Wybór tras narciarskich jest tu ogromny – od łagodnych stoków z szerokimi trasami aż po czarne trasy z warunkami zbliżonymi do tych w austriackich Alpach. Do najbardziej popularnych ośrodków narciarskich w Zakopanem należą – górujący nad miastem Kasprowy Wierch, na którego szczyt turystów i sportowców wywozi kolej linowa, Nosal z 5 wyciągami orczykowymi, Polana Gubałówka ze snowparkiem Goobaya, Harenda, gdzie na czarnej trasie FIS poćwiczyć mogą profesjonaliści i Polana Szymoszkowa nastawiona na atrakcje dla dzieci w tzw. Kids Parku.

Turystów wyjeżdżających na zimowy wypoczynek na Podhale, zachęcamy do poruszania się między podgórskimi miejscowościami koleją. Wybierając pociąg możecie bowiem zaoszczędzić – nie tylko pieniądze, ale również czas – nie stoicie w korach, nie denerwujecie się na brak miejsc parkingowych przy stokach i nie martwicie się trudnymi warunkami na drogach. To same korzyści! A gdy dołożymy do tego jeszcze specjalne taryfy biletowe, to wybór pociągu wydaje się oczywisty. Taryfa Podhalańska to oferta skierowana do wszystkich, którzy chcą korzystać zarówno z połączeń kolejowych, jak i komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem. Za bilet w cenie 5,60 zł można podróżować pociągami POLREGIO pomiędzy Nowym Targiem i Zakopanem oraz autobusami w tych dwóch miastach przez 90 minut. Są również dostępne bilety 120-minutowe. Inną ofertą jest Bilet Górski – w ramach którego można podróżować o nawet 35% taniej w stosunku do podstawowej taryfy na biletach jednorazowych. Więcej informacji na temat wszystkich promocyjnych ofert znajdziecie pod linkiem: https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/oferty-regionalne/.

Kiedy zdecydujecie do którego z ośrodków narciarskich wybrać się na zimowe szaleństwo, sprawdźcie dostępne połączenia w aplikacji POLREGIO lub naszym internetowym systemie sprzedaży bilety.polregio.pl. Po wpisaniu konkretnej relacji  i daty przejazdu, na stronie wyświetlą się także ceny biletów. Pamiętajcie, by przy ich zakupie wybrać właściwą ulgę, jeśli Wy lub osoby Wam towarzyszące są uprawnione do skorzystania z niej. Zwracamy uwagę, że w podróż pociągiem bezpłatnie można ze sobą zabrać do 3 sztuk bagażu, czyli np. walizkę, narty i torbę na buty narciarskie. Nie musicie się więc martwić, że wyjazd będzie się wiązał z dodatkowymi kosztami za nadbagaż.