Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Jak zacząć zimę z POLREGIO? - najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe i ogrody światła

Pierwsze płatki śniegu potwierdziły to, co kalendarz zapowiadał od dawna – zima przybyła do Polski i jakiś czas z nami zostanie. Klapkom i słomkowym kapeluszom pozwólmy odpocząć w szafie, zaczynamy bowiem okres wełnianych szalików i czapek z pomponem. Uzbrojeni w ciepłe ubranie, możemy pakować termos z gorącą herbatą i ruszać na zimowe wycieczki z POLREGIO. A gdzie lepiej czuć zimowy klimat oraz zbliżające się święta, jak nie na bożonarodzeniowych jarmarkach i w ogrodach świateł? Odwiedzamy najpiękniejsze z nich!

Wrocławski jarmark świąteczny
W poszukiwaniu świątecznej atmosfery zdecydowanie warto wybrać się do Wrocławia. Tamtejszy jarmark po raz dwunasty rozświetli ciepłym blaskiem nawet najchłodniejsze zimowe wieczory. Pod sklepieniem tysięcy światełek kilkadziesiąt przeróżnych stoisk wypełnia wrocławski rynek i okoliczne uliczki. Bajkowy klimat tego miejsca z pewnością spodoba się najmłodszym gościom, ale i dorosłym zapewni uśmiech na ustach. Na straganach znajdziecie wyroby lokalnego rękodzielnictwa, spróbujecie regionalnych przysmaków, a także będziecie mieć szansę kupić uroczy upominek, który wręczycie w prezencie swoim bliskim.

 

Jarmarczny gwar rozlega się w mieście krasnali od 19 listopada i potrwa aż do ostatniego dnia roku, codziennie, z wyjątkami Wigilii i pierwszego dnia świąt. W piątek, 3 grudnia, o godzinie 17:00 zaplanowano rozświetlenie miejskiej choinki – musicie tam być!


Zamek Książ i Palmiarnia
Odpowiednio zaopatrzeni na wrocławskim jarmarku, wsiądźcie w pociąg POLREGIO i skierujcie się w kierunku pobliskiego Wałbrzycha. Tam, na zamku Książ, po raz trzeci swe wrota otwierają rozbudowane ogrody świateł. Podążając ścieżką iluminacji, zobaczycie przepiękne sceny tworzące wyjątkowy spektakl. Bal książąt, królewskie pawie i tryskające światłem fontanny to tylko niektóre elementy scenografii zdobiącej zamkowe ogrody. W południowo-zachodniej części ogrodów czeka na Was z kolei świat rycerzy i księżniczek na trasie „Średniowieczny Książ”.
A kiedy zapragniecie odpocząć od chłodnego oddechu zamkowych zjaw, ogrzejecie ciało i duszę w równie rozświetlonej Palmiarni. Tu rycerzy zastępują iluminacje przedstawiające żółwie, flamingi, słonie i wiele innych egzotycznych zwierząt. Między palmami zadomowiła się nawet czterometrowa żyrafa!

 

Poznańskie Betlejem
W tym roku Poznańskie Betlejem rozstawi swoje stoiska w trzech lokalizacjach. Światła jarmarków rozjaśnią Plac Wolności (20.11 - 26.12), Rynek Łazarski (4.12 - 19.12) oraz Park Kasprowicza (10.12 - 19.12). Choć tym razem nie odbędzie się Świąteczna Parada, Poznań oferuje gościom jarmarku, mówiąc tamtejszą gwarą, wuchtę atrakcji! Oprócz mnóstwa stoisk i miejskiej choinki (która rozbłyśnie w tym samym czasie, co ta wrocławska), na odwiedzających czeka m.in. zimowe fire show czy Festiwal Rzeźby Lodowej. Dla chwili wytchnienia od targowego gwaru, możecie wziąć udział w Silent Disco w towarzystwie koksowników, grzanego wina i, oczywiście, słuchawek. Poznań zaprasza roztańczonych, tej!

 

Jarmark na krakowskim Rynku
Krakowski Rynek do jarmarków pasuje jak sanki do śniegu! Od wieków pod Sukiennicami handlowano wszystkim od precli po dzieła sztuki. Tutejszy jarmark świąteczny został nawet wyróżniony w 2019 roku na liście najpiękniejszych takich imprez z całego świata przez CNN w 2019 r. Paczka gorących kasztanów jadalnych w dłoń i można przemierzać korytarze podwawelskich kramów, na których, jak co roku, znajdziecie wspaniałe rękodzieło, świąteczne dekoracje, krakowskie pamiątki i – co jasne – masę wyśmienitych przysmaków. Dodatkowo pod 15-metrową choinką odbędą się koncerty i wydarzenia kulturalne, a od 2 grudnia swoje dzieła zaprezentują uczestnicy 79. edycji Konkursu Szopek Krakowskich.

Jarmark zagości pod wieżą mariacką do 2 stycznia, za to aż do końca lutego przy Alei Pokoju 68 możecie złożyć wizytę Królewnie Śnieżce w bajkowym Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Laserowe pokazy i 30 tysięcy świateł gwarantuje rozrywkę w iście disneyowskim wydaniu!

 

Gdańsk
Od 19 listopada do Wigilii kręcić się będzie karuzela jarmarku w Gdańsku. Aż 120 straganów przejmie władzę nad Targiem Węglowym i pobliskimi uliczkami. Jak na Trójmiasto przystało, jarmark składa się z trzech zakątków. Mikołajkowy Zakątek na Targu Węglowym to miejsce pełne atrakcji dla dzieci i to właśnie tam znajdziecie wenecką karuzelę. Przy Katowni znajduje się Łosiowy Zakątek, gdzie zobaczycie domek łosia Lucka i przejdziecie się pod sufitem świecących lampek. Wyczulone nosy zaprowadzą natomiast głodomorów pod Bramę Wyżynną, gdzie w Radosnym Zakątku mieści się strefa gastronomiczna ze smakami całego świata, zgodnie z kupiecką tradycją miasta!
A czym do Gdańska przybywa Święty Mikołaj? Oczywiście, że łodzią! Już 5 grudnia najbardziej oczekiwanego gościa jarmarku szukajcie na Długim Targu. Jego wizytę uświetni rozświetlenie miejskich iluminacji. Dla tych aktywnych przygotowano interaktywną propozycję – z Kartą Turysty lub Gdańską Kartą Mieszkańca możecie zbierać punkty, sczytywane z kodów QR umieszczonych przy stoiskach. Zebrane w aplikacji punkty wymienić w Fabryce Prezentów Świętego Mikołaja. O ile byliście grzeczni.

 

Warszawa
Warszawski jarmark świąteczny odwiedzicie na Starówce, pod dawnymi murami. Krok od Zamku Królewskiego od 26 listopada aż do 6 stycznia bogactwem targowej oferty zachwycą Was dziesiątki stoisk pełnych wyrobów rzemieślniczych, pamiątek, choinkowych bombek i jedzenia. Lodowisko rozstawione na Rynku Starego Miasta da Wam z kolei okazję do podszlifowania swoich łyżwiarskich umiejętności pod czujnym okiem Syrenki.
Do 27 lutego 2022 macie czas, aby koniecznie odwiedzić Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Spacer w złotej poświacie niezliczonych lampek i zapierających dech w piersiach projekcji będzie niezapomnianym sposobem na spędzenie wieczoru. Wejście do wilanowskiego pałacu zdobi 75-metrowy świetlisty tunel, który wypełniają dźwięki muzyki klasycznej. Spektakularny efekt zobaczycie, odnajdując błyszczącą Karuzelę Świetlną, a już od początku grudnia swoje bramy otwiera nowa część – Ogród Różany!

 

Katowice
Gryfny jarmark bożonarodzeniowy znajdziecie w stolicy Górnego Śląska. Katowicki rynek będzie tętnił straganowym życiem od 19 listopada do 23 grudnia. Mnóstwo atrakcji dla Waszych bajtli zapewnione – baśniowy pociąg, bajkowe domki czy plenerowe kino z bogatym repertuarem to tylko niektóre z nich. Zapachy ciastek, pierników, grzańca i smakowych likierów wypełnią gościnną przestrzeń przed Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. Łapcie pociąg POLREGIO do Katowic w ten weekend, a zdążycie wziąć udział w Mikołajkowej Paradzie! Do torby polecamy zabrać łyżwy, a skorzystacie z darmowego lodowiska czynnego codziennie do 21:30.

Do tych wszystkich wyjątkowych miejsc dojedziecie naszymi pociągami. Bilety możecie kupić korzystając z bezpłatnej aplikacji POLREGIO, dzięki temu będziecie mieć je zawsze pod ręką. Tylko kilka kliknięć dzieli Was od prawdziwej świątecznej przygody!

 

 

 

 

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›