Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Kierunek morze! Sprawdź, nasze propozycje

Myśląc o lecie od razu nasuwa nam się kilka miłych skojarzeń – wakacje, beztroska, słońce, plaża, piasek… A gdzie to wszystko znajdziemy? Oczywiście nad morzem! Nie trzeba jednak wybierać się w daleką podróż na południe Europy, by znaleźć idealne miejsce na wypoczynek. Przygotowaliśmy dla Was 6 miejscówek nad polskim morzem, gdzie warto udać się na urlop 2019. Wszędzie dotrzecie pociągami POLREGIO.

Świnoujście

Zaczynamy od zachodu. Najdalej wysuniętym w tę stronę kurortem nad polskim morzem jest uzdrowisko Świnoujście. To idealny kierunek dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Jest tu bowiem wiele szlaków turystycznych – rowerowe (niektóre z nich mają ponad 100 km długości!), piesze, a nawet kajakowe. Świnoujście słynie również z bogatego życia kulturalnego, które kwitnie tutaj latem. W muszli koncertowej co roku odbywa się Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA, w którym studenci z całego kraju prezentują swoje talenty. Nie zapomnijmy jednak o rzeczy nad morzem najważniejszej - tym bardziej w wakacje - czyli o plaży! W Świnoujściu jest ona wyjątkowo szeroka i ciągnie się na długości aż 10 km, na pewno każdy znajdzie więc na niej miejsce dla siebie.

Mielno

Mielno to mekka dla młodych ludzi lubiących imprezowy styl życia! Ta miejscowość latem zamienia się w polski odpowiednik hiszpańskiej Ibizy i przyciąga miłośników muzyki tanecznej z całego kraju. Jest tutaj mnóstwo klubów, pubów i restauracji, które wieczorami wypełniają się po same brzegi. W ciągu dnia w Mielnie można natomiast poszaleć na skuterach wodnych, które wypożyczycie z jednej z tamtejszych wypożyczalni sprzętu, wybrać się do parku linowego czy zwiedzić poniemieckie bunkry z czasów II wojny światowej. Przy gorszej pogodzie warto również rozważyć wypad do pobliskiego Kołobrzegu, gdzie do głównych atrakcji zaliczają się miejski port, latarnia morska i molo. Do obu miast dojedziecie pociągami POLREGIO, więc zaplanowanie podróży nie powinno Wam sprawić kłopotu.

Półwysep Helski

Jedyne w swoim rodzaju miejsce na polskim wybrzeżu – Półwysep Helski – to uwielbiana przez turystów letnia destynacja z takimi kultowymi miejscowościami jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia i Hel. Oprócz przepięknych plaż, zarówno od strony Bałtyku, jaki i Zatoki Gdańskiej, wyróżnia się niezwykłą w skali Europy linią kolejową - z widokami, które na długo zapadają w pamięć. Turyści codziennie mogą przemierzać pociągiem półwysep w poszukiwaniu atrakcji – są to m.in. port morski i aleja gwiazd sportu we Władysławowie, wioski surferskie w Chałupach, mola w Jastarni i Juracie, prezydencki ośrodek wypoczynkowy również w Juracie i jedyne w Polsce fokarium w Helu. We wszystkich tych miejscowościach dostępna jest bogata oferta noclegowa, więc można się tam wybrać w podróż nawet na spontaniczny wypad "w ciemno".

Darłowo

Darłowo, to drugie po Chałupach miejsce nad polskim morzem, które kojarzy się młodym turystom z windsurfingiem. Na odcinku od Darłówka do Dąbek jest co najmniej kilka szkółek, które uczą spragnionych ekstremalnych wrażeń zapaleńców pływania na desce z żaglem. Czy może być coś lepszego niż połączenie piasku, słonej wody i wiatru we włosach? To elementy, które w 100% kojarzą się z wakacjami i tworzą letnią atmosferę. Wypoczywając na tym odcinku wybrzeża Bałtyku możemy nastawić się na luźną atmosferę, w spokojniejszym otoczeniu. Nie brakuje tu jednak ciekawych miejsc, które także warto uwzględnić w harmonogramie wakacji – koniecznie zobaczcie Zamek Książąt Pomorskich i latarnię morską w Darłowie.


Autor: POLREGIO

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›