Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

#Poczuj Kierunek morze! Sprawdź, nasze propozycje

 

Myśląc o lecie od razu nasuwa nam się kilka miłych skojarzeń – wakacje, beztroska, słońce, plaża, piasek… A gdzie to wszystko znajdziemy? Oczywiście nad morzem! Nie trzeba jednak wybierać się w daleką podróż na południe Europy, by znaleźć idealne miejsce na wypoczynek. Przygotowaliśmy dla Was 6 miejscówek nad polskim morzem, gdzie warto udać się na urlop 2019. Wszędzie dotrzecie pociągami POLREGIO.

Świnoujście

Zaczynamy od zachodu. Najdalej wysuniętym w tę stronę kurortem nad polskim morzem jest uzdrowisko Świnoujście. To idealny kierunek dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Jest tu bowiem wiele szlaków turystycznych – rowerowe (niektóre z nich mają ponad 100 km długości!), piesze, a nawet kajakowe. Świnoujście słynie również z bogatego życia kulturalnego, które kwitnie tutaj latem. W muszli koncertowej co roku odbywa się Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA, w którym studenci z całego kraju prezentują swoje talenty. Nie zapomnijmy jednak o rzeczy nad morzem najważniejszej - tym bardziej w wakacje - czyli o plaży! W Świnoujściu jest ona wyjątkowo szeroka i ciągnie się na długości aż 10 km, na pewno każdy znajdzie więc na niej miejsce dla siebie.

Mielno

Mielno to mekka dla młodych ludzi lubiących imprezowy styl życia! Ta miejscowość latem zamienia się w polski odpowiednik hiszpańskiej Ibizy i przyciąga miłośników muzyki tanecznej z całego kraju. Jest tutaj mnóstwo klubów, pubów i restauracji, które wieczorami wypełniają się po same brzegi. W ciągu dnia w Mielnie można natomiast poszaleć na skuterach wodnych, które wypożyczycie z jednej z tamtejszych wypożyczalni sprzętu, wybrać się do parku linowego czy zwiedzić poniemieckie bunkry z czasów II wojny światowej. Przy gorszej pogodzie warto również rozważyć wypad do pobliskiego Kołobrzegu, gdzie do głównych atrakcji zaliczają się miejski port, latarnia morska i molo. Do obu miast dojedziecie pociągami POLREGIO, więc zaplanowanie podróży nie powinno Wam sprawić kłopotu.

Półwysep Helski

Jedyne w swoim rodzaju miejsce na polskim wybrzeżu – Półwysep Helski – to uwielbiana przez turystów letnia destynacja z takimi kultowymi miejscowościami jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia i Hel. Oprócz przepięknych plaż, zarówno od strony Bałtyku, jaki i Zatoki Gdańskiej, wyróżnia się niezwykłą w skali Europy linią kolejową - z widokami, które na długo zapadają w pamięć. Turyści codziennie mogą przemierzać pociągiem półwysep w poszukiwaniu atrakcji – są to m.in. port morski i aleja gwiazd sportu we Władysławowie, wioski surferskie w Chałupach, mola w Jastarni i Juracie, prezydencki ośrodek wypoczynkowy również w Juracie i jedyne w Polsce fokarium w Helu. We wszystkich tych miejscowościach dostępna jest bogata oferta noclegowa, więc można się tam wybrać w podróż nawet na spontaniczny wypad "w ciemno".

Darłowo

Darłowo, to drugie po Chałupach miejsce nad polskim morzem, które kojarzy się młodym turystom z windsurfingiem. Na odcinku od Darłówka do Dąbek jest co najmniej kilka szkółek, które uczą spragnionych ekstremalnych wrażeń zapaleńców pływania na desce z żaglem. Czy może być coś lepszego niż połączenie piasku, słonej wody i wiatru we włosach? To elementy, które w 100% kojarzą się z wakacjami i tworzą letnią atmosferę. Wypoczywając na tym odcinku wybrzeża Bałtyku możemy nastawić się na luźną atmosferę, w spokojniejszym otoczeniu. Nie brakuje tu jednak ciekawych miejsc, które także warto uwzględnić w harmonogramie wakacji – koniecznie zobaczcie Zamek Książąt Pomorskich i latarnię morską w Darłowie.


Autor: POLREGIO