Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Netia S.A.

Krzyż. Aromatyczny spływ kajakowy

Miałam wysiąść z Poznania. Były plany: zwiedzanie Malty, spacer po Parku Cytadela. No cóż, stolica Wielkopolski musi jeszcze poczekać. W pociągu poznałam grupkę kajakarzy.

W aromaterapii wykorzystuje się moc naturalnych olejków eterycznych. Moim zdaniem nie ma bardziej naturalnego źródła zapachów niż las, w głąb którego możemy na przykład popłynąć na spływ kajakowy. Gorąco polecam miejscowość Krzyż, gdzie organizowane są jednodniowe spływy kajakowe. Teraz już wiem, że szukanie przyrody w centrum miasta to nie najlepszy pomysł. Akurat ten jeden dzień był najpiękniej pachnącym dniem w moim życiu. Wielkie podziękowania należą się Krzyśkowi, Beacie i Jarkowi, czyli moim nowo poznanym znajomym od kajaków. Mamo, jeśli to czytasz, nie miej pretensji, ale po raz pierwszy w życiu poznałam kogoś w pociągu i już nigdy nie będę stroniła od nieznajomych. Są super!


Szybka przesiadka na dworcu, kilka stacji, potem wysiadka i dalej podróż samochodem z organizatorem zabawy. Stefan, a nie mówiłam, że to opiszę? Stare Osieczno znajduje się ponad 20 kilometrów od Krzyża i właśnie stamtąd warto zacząć spływ Drawą. – Od tamtego wniesienia rzeka jest przyjazna dla mało doświadczonych turystów – tak mówił Stefan i miał rację, bo na trasie natrafiliśmy tylko na kilka powalonych drzew. Największym utrudnieniem były dla mnie reklamówki zawiązane na moich miejskich butach, ale to tylko efekt uboczny spontanicznej decyzji. Następnym razem zadbam o ubranie dla globtroterów.

 

Wróćmy na targ z perfumami.

Cała ta naturalna aromaterapia trwała ponad 5 godzin. To niesamowite, że zapachy lasu można wchłaniać nie tylko przez nos, ale przenikają też przez skórę i włosy. Wracam do domu, piszę ten tekst i nadal pachnę. Czuję na sobie zapach igliwia, balsamiczny aromat żywicy i nawet promienie słońca. I jeszcze woń ogniska, bo każdy taki spływ kończy się degustacją potraw. Zwiedzanie kajakiem może zmęczyć nawet najbardziej wysportowanych podróżników – w tym miejscu chciałabym podziękować Beacie za ostatnie łyki wody, które oddała mi już w połowie naszej trasy. Swoją przygodę zapamiętam na długo, ale tęsknić za nią nie zamierzam – kolejny spływ organizujemy już w lipcu, bo ponoć zapachy będą jeszcze intensywniejsze. Stefan, czy wtedy też pomożesz mi przenosić kajak?

 

Autor: Kayakowa Dama

 

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Odwiedź najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce z POLREGIO

Odwiedź najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce z POLREGIO

Świąteczny czas jest wyjątkowy. Masz szansę odwiedzić najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce. Bez długich godzin za kierownicą i stania w korkach. Sprawdź rozkład jazdy pociągów POLREGIO i wybierz najlepsze połączenia, dzięki którym trafisz do wszystkich zaczarowanych miejsc w naszym kraju. Przekonaj się sam, czym jest prawdziwa magia świąt, widziana okiem miłośników kolei i podróży krajowych.

Wszyscy uwielbiamy jarmarki bożonarodzeniowe, a POLREGIO nie pozostaje na to obojętne. Podróżując regionalnie, odkryjesz te polskie miasta, które gwarantują turystom najwspanialsze, świąteczno-zimowe atrakcje. Czeka w nich na Ciebie m.in. przepiękne oświetlenie, żywe szopki, przepyszne jedzenie, pamiątki i konkursy dla najmłodszych, czyli dokładnie to, czego potrzeba, by poczuć klimat Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›