Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Łączymy relacje na Dzień Babci i Dziadka

Dzień babci i dziadka to szczególne święta, które obchodzimy kolejno 21 i 22 stycznia. Tradycyjnie te dni celebrujemy podczas rodzinnych spotkań, poświęcając maksymalnie dużo czasu najbliższym sercu seniorom. To dla nich bardzo ważne daty w kalendarzu, na które czekają wyjątkowo mocno, gdyż na co dzień, ze względu na natłok obowiązków, nie zawsze mamy czas zadbać o babcie i dziadków tak jakbyśmy tego chcieli. W dobie pandemii koronawirusa, gdy dla dobra seniorów staramy się unikać spotkań z nimi, mogą to być wyjątkowo smutne święta, ale nie muszą! Podpowiadamy co zrobić, by zaskoczyć najbliższych, a jednocześnie zadbać o ich bezpieczeństwo. Budujemy dobre relacje na dzień babci i dziadka!

Jeśli wasi dziadkowie są w dobrej formie fizycznej, zaproście ich na wspólny spacer! To świetny pretekst, by spędzić trochę czasu razem i zadbać o kondycję. Rodzinna przechadzka po parku na pewno, nie tylko sprawi babci i dziadkowi ogromną radość, ale również będzie świetnym sposobem spędzania wolnego czasu w ruchu. Aktywność jest dla nas wszystkich szczególnie ważna – dzięki niej budujemy odporność oraz dbamy o formę psychiczną i fizyczną – tak ważne w ostatnich

 

miesiącach! Pamiętajcie jednak, by dopasować swój ubiór do panujących warunków pogodowych oraz stosować się do wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

 

Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że niestety nie wszyscy seniorzy mogą komfortowo spacerować na świeżym powietrzu, szczególnie zimą, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. W takiej sytuacji proponujemy zaskoczyć babcię i dziadka niespodzianką w postaci występu pod ich oknem lub balkonem. W zależności od wieku, zdolności artystycznych i odwagi, można wybierać pośród różnych opcji – od tradycyjnego złożenia życzeń po popisy recytatorskie, wokalne i aktorskie. Wyobraźcie sobie miny Waszych dziadków, gdy usłyszą pod swoimi oknami piosenkę wyśpiewaną specjalnie dla nich, prosto z serca od ich wnuków. Na pewno będzie to niezapomniane wydarzenie, które będą wspominać jeszcze przez długi czas.

 

Gdy już wybierzecie się pod dom dziadków, warto zabrać dla nich również jakiś drobny upominek – na przykład świeże kwiaty i własnoręcznie upieczone ciasteczka. Świetnym rozwiązaniem prezentowym są też czekoladki, kawa czy owoce. A jeśli już jesteśmy przy zakupie tego typu dobroci dla babci i dziadka, to przy okazji wizyty u nich warto się upewnić, że niczego im nie brakuje. Przyniesienie ze sklepu ciężkich butelek, kilogramów warzyw, chemii domowej, to dla nas nie problem, a dla seniorów może stanowić nie lada wyzwanie. Często muszą oni chodzić do sklepu na raty, by dać sobie radę z siatkami, a w czasie pandemii jest to szczególnie niewskazane. Przy okazji dnia babci i dziadka, pamiętajmy więc o odciążeniu seniorów i pomóżmy im w obowiązkach domowych. Może się okazać, że to będzie dla nich najpiękniejszy prezent.

 

Słowem, które najczęściej pojawia się w życzeniach z okazji dnia babci i dziadka na pewno jest zdrowie. Ono dla seniorów jest bardzo ważne. Teraz wnuki mogą pomóc swoim najbliższym o nie zadbać. Jak większość z Was pewnie już wie, lada moment ruszą szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów. Osoby w wieku powyżej 80 lat mogą się już rejestrować, a Ci którzy skończyli 70 lat będą mogli się zapisać na szczepienie od 22 stycznia. I choć uruchomiono aż 3 formy rejestracji – telefoniczną, internetową i osobistą w przychodni, to nie wszyscy seniorzy mogą sobie z tym sprawnie poradzić. Ich dzieci i wnuki powinny im w tym pomóc i zadbać, by proces ten przebiegł bez problemów. Mamy nadzieję, że dzięki szczepionce wszyscy będziemy mogli wrócić do tradycyjnego świętowania dnia babci i dziadka już za rok, a wtedy uściskom i buziakom nie będzie końca.

 

Mimo wszystko, już teraz nie szukajcie wymówek i ruszajcie do swoich babć i dziadków! Nawet krótkie spotkanie z zachowaniem dystansu będzie dla nich bardzo miłym wydarzeniem, a jeśli przy okazji pomożecie im w codziennych obowiązkach – również ogromnym wsparciem. Pamiętajcie, że pociągi POLREGIO kursują normalnie, zgodnie z rozkładem jazdy dostępnym na stronie polregio.pl. W komunikacji zbiorowej obowiązują trzy najważniejsze zasady – dystans, dezynfekcja i maseczki, więc możecie czuć się komfortowo podróżując w tym trudnym czasie pociągami. Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami miło spędzicie dzień babci i dziadka, a wszystkie życzenia zdrowia, które im przekażecie spełnią się w 100%!

 

 

 

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›