Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

#Poczuj Najbardziej romantyczne miasta w Polsce

 

Zbliżające się Walentynki to magiczny dzień, w którym chcemy spędzić niezapomniane chwile z bliską osobą. Dokąd pojechać, aby zapamiętać ten czas na długo? Wybraliśmy najbardziej romantyczne miasta w Polsce, do których wygodnie można dojechać pociągami POLREGIO.

Chłopak z dziewczyną stojący przytuleni, w zimie, w lesie

SANDOMIERZ 

Sandomierz nie bez powodu jest nazywany „polskim małym Rzymem”. To niewielkie miasto wyróżnia się tajemniczym klimatem i niepowtarzalnymi zabytkami. Wystarczy przejść się uliczkami Starego Miasta, ulicą Staromiejską lub którymś z lessowych wąwozów. Szczególnie interesujący jest Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. W Sandomierzu nie brakuje miejsc do romantycznych spacerów. Można też zaszyć się w jednej z urokliwych kawiarni i restauracji. To miejsce idealnie łączy w sobie walory miasta z relaksującą romantyczną naturą. W tym roku w Sandomierzu pojawi się też jarmark walentynkowy, gdzie będzie można kupić rękodzieła, nawiązujące do Walentynek. Wspaniałym uwieńczeniem  Walentynek może być wizyta w jednej z sandomierskich winnic, takich jak Winnica nad Jarem, czy Winnica Sandomierska.

 ŁÓDŹ

Mało kto ma romantyczne skojarzenia z Łodzią, a warto zmienić swoje myślenie – bowiem w tym artystycznym mieście nie brakuje urokliwych miejsc. Już sam dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, na który dostaniemy się pociągiem POLREGIO, wzbudza wiele miłosnych skojarzeń. Odnowiona bryła zlokalizowana jest obok nowoczesnego planetarium, gdzie można dowiedzieć się więcej o miłosnych konstelacjach. Nie brakuje też atrakcji na świeżym powietrzu, chociażby przejazd rikszą po ulicy Piotrkowskiej. Szczególną uwagę wszystkich zakochanych zwraca jedyna kamienica w Polsce z lustrzanym podwórkiem. Romantyczne spotkania na mostku w Parku im. Poniatowskiego, wałęsanie się po wąwozach na granicy Lasu Łagiewnickiego i po zakamarkach Księżego Młyna to kolejne bardzo romantyczne sposoby na łódzką randkę. Na wieczorną kolację można udać się do jednej z restauracji znajdujących się przy popularnym OFF’ie lub w urokliwiej Manufakturze.


KRYNICA-ZDRÓJ

Na południu kraju rekomendujemy romantyczną Krynicę-Zdrój. Położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów. Sama sceneria miasta przywołuje romantyczne skojarzenia. Jest gdzie spacerować, jeździć na nartach biegowych wśród magicznych lasów, wybrać się na kulig, czy też podziwiać architekturę drewnianych willi. Miejscem szczególnie urokliwym jest Góra Parkowa, na którą można wjechać Kolejką Linowo-Terenową z której można podziwiać całe miasto z góry. Po całym dniu na powietrzu można usiąść na gorącą czekoladę w jednej z urokliwych kawiarenek, których w Krynicy-Zdrój nie brakuje lub odwiedzić Stary Dom Zdrojowy.


OLSZTYN

Świetnym pomysłem na walentynki może być romantyczny wyjazd do krainy jezior. Olsztyn to miasto które zachwyca nie tylko latem. Znajdziemy tu wiele romantycznych miejsc, zwłaszcza nad licznymi jeziorami. Piaszczyste plaże, przystanie, restauracje z widokiem na wodę. Na szczególną uwagę zasługuje jezioro Długie, Leśne Arboretum Warmii i Mazur, Plaża Miejska, czy Park Centralny. Wizyta w Olsztynie nie może odbyć się bez spaceru po starym mieście. W środkowej części starówki mieści się rynek staromiejski z zabytkowym ratuszem. Zaraz obok znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika, a kawałek dalej amfiteatr i Zamek Kapituły Warmińskiej. Bardzo romantyczne miejsca, jest w czym wybierać! Dodatkowo, podobnie do Łodzi, mieści się tu też ciekawe planetarium. Dla wszystkich zakochanych miłośników zwierząt, idealnym miejscem do odwiedzin może być olsztyńska papugarnia.


GDAŃSK

Jeśli nie w góry czy nad jeziora to może nad morze? Gdańsk to nasza nadmorska propozycja. Wystarczy pójść na spacer na starówkę, aby zakochać się w tym mieście, którego panoramę warto podziwiać z koła widokowego. Do najciekawszych zabytków należą Żuraw, Bazylika Mariacka, Złota Brama, Fontanna Neptuna. Warto odwiedzić też Targ Węglowy oraz bulwary nad Motławą, gdzie w wodach rzeki odbijają się oświetlone gdańskie zabytki, co tworzy bardzo romantyczny klimat. Spacerując po mieście warto wybrać się do Parku Oliwskiego, który jest gdańskim magnesem dla zakochanych. W parku jest egzotyczna palmiarnia i grota szeptów. A nuż ktoś wyszepcze to co właśnie chcemy usłyszeć? Wieczorną porą można udać się do Teatru Szekspirowskiego, czy Filharmonii Bałtyckiej Chopina. Romantyczny wieczór można też spędzić na ulicy Mariackiej, okrzykniętej najbardziej urokliwą uliczką w Polsce, gdzie mieści się wiele restauracji z bardzo smacznymi posiłkami.