Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Najbardziej romantyczne miasta w Polsce

Zbliżające się Walentynki to magiczny dzień, w którym chcemy spędzić niezapomniane chwile z bliską osobą. Dokąd pojechać, aby zapamiętać ten czas na długo? Wybraliśmy najbardziej romantyczne miasta w Polsce, do których wygodnie można dojechać pociągami POLREGIO.

SANDOMIERZ 

Sandomierz nie bez powodu jest nazywany „polskim małym Rzymem”. To niewielkie miasto wyróżnia się tajemniczym klimatem i niepowtarzalnymi zabytkami. Wystarczy przejść się uliczkami Starego Miasta, ulicą Staromiejską lub którymś z lessowych wąwozów. Szczególnie interesujący jest Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. W Sandomierzu nie brakuje miejsc do romantycznych spacerów. Można też zaszyć się w jednej z urokliwych kawiarni i restauracji. To miejsce idealnie łączy w sobie walory miasta z relaksującą romantyczną naturą. W tym roku w Sandomierzu pojawi się też jarmark walentynkowy, gdzie będzie można kupić rękodzieła, nawiązujące do Walentynek. Wspaniałym uwieńczeniem  Walentynek może być wizyta w jednej z sandomierskich winnic, takich jak Winnica nad Jarem, czy Winnica Sandomierska.

 ŁÓDŹ

Mało kto ma romantyczne skojarzenia z Łodzią, a warto zmienić swoje myślenie – bowiem w tym artystycznym mieście nie brakuje urokliwych miejsc. Już sam dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, na który dostaniemy się pociągiem POLREGIO, wzbudza wiele miłosnych skojarzeń. Odnowiona bryła zlokalizowana jest obok nowoczesnego planetarium, gdzie można dowiedzieć się więcej o miłosnych konstelacjach. Nie brakuje też atrakcji na świeżym powietrzu, chociażby przejazd rikszą po ulicy Piotrkowskiej. Szczególną uwagę wszystkich zakochanych zwraca jedyna kamienica w Polsce z lustrzanym podwórkiem. Romantyczne spotkania na mostku w Parku im. Poniatowskiego, wałęsanie się po wąwozach na granicy Lasu Łagiewnickiego i po zakamarkach Księżego Młyna to kolejne bardzo romantyczne sposoby na łódzką randkę. Na wieczorną kolację można udać się do jednej z restauracji znajdujących się przy popularnym OFF’ie lub w urokliwiej Manufakturze.


KRYNICA-ZDRÓJ

Na południu kraju rekomendujemy romantyczną Krynicę-Zdrój. Położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów. Sama sceneria miasta przywołuje romantyczne skojarzenia. Jest gdzie spacerować, jeździć na nartach biegowych wśród magicznych lasów, wybrać się na kulig, czy też podziwiać architekturę drewnianych willi. Miejscem szczególnie urokliwym jest Góra Parkowa, na którą można wjechać Kolejką Linowo-Terenową z której można podziwiać całe miasto z góry. Po całym dniu na powietrzu można usiąść na gorącą czekoladę w jednej z urokliwych kawiarenek, których w Krynicy-Zdrój nie brakuje lub odwiedzić Stary Dom Zdrojowy.


OLSZTYN

Świetnym pomysłem na walentynki może być romantyczny wyjazd do krainy jezior. Olsztyn to miasto które zachwyca nie tylko latem. Znajdziemy tu wiele romantycznych miejsc, zwłaszcza nad licznymi jeziorami. Piaszczyste plaże, przystanie, restauracje z widokiem na wodę. Na szczególną uwagę zasługuje jezioro Długie, Leśne Arboretum Warmii i Mazur, Plaża Miejska, czy Park Centralny. Wizyta w Olsztynie nie może odbyć się bez spaceru po starym mieście. W środkowej części starówki mieści się rynek staromiejski z zabytkowym ratuszem. Zaraz obok znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika, a kawałek dalej amfiteatr i Zamek Kapituły Warmińskiej. Bardzo romantyczne miejsca, jest w czym wybierać! Dodatkowo, podobnie do Łodzi, mieści się tu też ciekawe planetarium. Dla wszystkich zakochanych miłośników zwierząt, idealnym miejscem do odwiedzin może być olsztyńska papugarnia.


GDAŃSK

Jeśli nie w góry czy nad jeziora to może nad morze? Gdańsk to nasza nadmorska propozycja. Wystarczy pójść na spacer na starówkę, aby zakochać się w tym mieście, którego panoramę warto podziwiać z koła widokowego. Do najciekawszych zabytków należą Żuraw, Bazylika Mariacka, Złota Brama, Fontanna Neptuna. Warto odwiedzić też Targ Węglowy oraz bulwary nad Motławą, gdzie w wodach rzeki odbijają się oświetlone gdańskie zabytki, co tworzy bardzo romantyczny klimat. Spacerując po mieście warto wybrać się do Parku Oliwskiego, który jest gdańskim magnesem dla zakochanych. W parku jest egzotyczna palmiarnia i grota szeptów. A nuż ktoś wyszepcze to co właśnie chcemy usłyszeć? Wieczorną porą można udać się do Teatru Szekspirowskiego, czy Filharmonii Bałtyckiej Chopina. Romantyczny wieczór można też spędzić na ulicy Mariackiej, okrzykniętej najbardziej urokliwą uliczką w Polsce, gdzie mieści się wiele restauracji z bardzo smacznymi posiłkami.

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›