Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Podróże z dzieckiem? Tylko pociągiem!

Chyba każdy rodzic zna uczucie podenerwowania, które towarzyszy wybieraniu się w podróż z dzieckiem. Tysiące myśli przebiegają przez głowę: jak zachowa się nasz maluch podczas drogi – będzie zachwycony czy marudny? Czy wszystko na pewno udało się spakować? A co, jeśli podczas podróży spotkają nas nieprzewidziane okoliczności?

Nie ma się czego obawiać! Z naszym krótkim przewodnikiem dla rodzica przeprowadzimy Cię krok po kroku przez wszystkie etapy podróży.


Po pierwsze: aplikacja mobilna!

Bez względu na to, czy planujesz krótszą, czy dłuższą podróż – warto dobrze się przygotować. Gdy wiesz już dokąd się wybierasz, zawczasu kup bilety. Teraz można zrobić to dosłownie wszędzie! Z aplikacją mobilną POLREGIO kupisz bilety na wszystkie pociągi z dowolnego miejsca, w którym tylko możesz połączyć się z Internetem! Możesz „wyklikać” bilety dla całej rodziny podczas drzemki malucha, na spacerze albo w kolejce po zakupy.


Po drugie: nieograniczony bagaż!

Wiemy, że nawet jeśli przed pojawieniem się dziecka potrafiliście spakować się na weekend do małego plecaka, to teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. To zaskakujące, że tak mały człowiek może potrzebować aż tylu rzeczy! Nie ma się czym przejmować – w POLREGIO ilość bagażu nie jest ograniczona i nikt nie będzie sprawdzał jego wymiarów linijką. Możesz zabrać wszystko, co przyda się podczas podróży i pobytu. Aby niczego nie zapomnieć, na kilka dni przed wyjazdem powieś kartkę z listą niezbędnych rzeczy w widocznym miejscu w domu i notuj, gdy tylko o czymś sobie przypomnisz. Nie zapomnij o podręcznej apteczce, wodzie do picia i ukochanej maskotce!


Po trzecie: życzliwa obsługa!

Na dworzec przyjdź trochę wcześniej – dzięki temu nie będziesz się stresować czasem, a jeśli nawet przyjdzie Wam spędzić parę minut w oczekiwaniu na pociąg, to na pewno stacja kolejowa dostarczy maluchowi wielu wrażeń – możecie nasłuchiwać komunikatów, liczyć wagony przejeżdżających pociągów towarowych albo przypatrywać się pracy kolejarzy. Dworzec to takie miejsce, gdzie zawsze coś się dzieje! Gdy pociąg podjedzie – postaraj się zlokalizować drużynę konduktorską i nie bój się poprosić o pomoc z wniesieniem wózka czy większego bagażu.A w pociągu?

W nowych i zmodernizowanych pociągach POLREGIO znajdują się strefy przygotowane specjalnie dla najmłodszych Pasażerów. Są kolorowe siedzenia, stoliki na rozłożenia gier, przekąsek lub kolorowanek i przewijaki w toalecie. Jeśli jednak nie trafisz na nową jednostkę, to i tak widoki za oknem, możliwość przejścia się po pociągu albo siedzenia u mamy na kolanach będą dla dziecka przyjemniejsze niż unieruchomienie w pasach fotelika podczas podróży samochodem. No i w pociągu Twój maluch nie będzie cierpiał z powodu choroby lokomocyjnej.

Po prostu spróbuj!

Jeśli nadal masz obawy – na początek spróbuj zorganizować krótką wyprawę. Wybierzcie miejsce niedaleko domu, skąd w razie czego można będzie szybko i bezproblemowo wrócić. Może wybierzesz się z zaprzyjaźnioną rodziną, aby było Wam raźniej?

Dzień Dziecka może być idealną okazją – wypada w sobotę, a dzieci do 16 roku życia podróżują tego dnia wszystkimi pociągami POLREGIO za 1 zł. W wielu miastach Polski na maluchy czekają liczne atrakcje z okazji ich święta. Po garść pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem możesz sięgnąć do naszej mapy z atrakcjami, dostępnej na: https://polregio.pl/pl/oferty-i promocje/oferty-krajowe/dzien-dziecka-z-polregio-podroze-male-i-duze-za-1-zl-i-atrakcje-w-calym-kraju/.

Śledź także nasze profile na Facebooku i Instagramie, skąd dowiesz się o ciekawych wydarzeniach i miejscach wartych odwiedzenia naszymi pociągami.


Autor: POLREGIO

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›