Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Strona główna > Blog > Podróże z dzieckiem? Tylko pociągiem!

Podróże z dzieckiem? Tylko pociągiem!

Chyba każdy rodzic zna uczucie podenerwowania, które towarzyszy wybieraniu się w podróż z dzieckiem. Tysiące myśli przebiegają przez głowę: jak zachowa się nasz maluch podczas drogi – będzie zachwycony czy marudny? Czy wszystko na pewno udało się spakować? A co, jeśli podczas podróży spotkają nas nieprzewidziane okoliczności?

Nie ma się czego obawiać! Z naszym krótkim przewodnikiem dla rodzica przeprowadzimy Cię krok po kroku przez wszystkie etapy podróży.


Po pierwsze: aplikacja mobilna!

Bez względu na to, czy planujesz krótszą, czy dłuższą podróż – warto dobrze się przygotować. Gdy wiesz już dokąd się wybierasz, zawczasu kup bilety. Teraz można zrobić to dosłownie wszędzie! Z aplikacją mobilną POLREGIO kupisz bilety na wszystkie pociągi z dowolnego miejsca, w którym tylko możesz połączyć się z Internetem! Możesz „wyklikać” bilety dla całej rodziny podczas drzemki malucha, na spacerze albo w kolejce po zakupy.


Po drugie: nieograniczony bagaż!

Wiemy, że nawet jeśli przed pojawieniem się dziecka potrafiliście spakować się na weekend do małego plecaka, to teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. To zaskakujące, że tak mały człowiek może potrzebować aż tylu rzeczy! Nie ma się czym przejmować – w POLREGIO ilość bagażu nie jest ograniczona i nikt nie będzie sprawdzał jego wymiarów linijką. Możesz zabrać wszystko, co przyda się podczas podróży i pobytu. Aby niczego nie zapomnieć, na kilka dni przed wyjazdem powieś kartkę z listą niezbędnych rzeczy w widocznym miejscu w domu i notuj, gdy tylko o czymś sobie przypomnisz. Nie zapomnij o podręcznej apteczce, wodzie do picia i ukochanej maskotce!


Po trzecie: życzliwa obsługa!

Na dworzec przyjdź trochę wcześniej – dzięki temu nie będziesz się stresować czasem, a jeśli nawet przyjdzie Wam spędzić parę minut w oczekiwaniu na pociąg, to na pewno stacja kolejowa dostarczy maluchowi wielu wrażeń – możecie nasłuchiwać komunikatów, liczyć wagony przejeżdżających pociągów towarowych albo przypatrywać się pracy kolejarzy. Dworzec to takie miejsce, gdzie zawsze coś się dzieje! Gdy pociąg podjedzie – postaraj się zlokalizować drużynę konduktorską i nie bój się poprosić o pomoc z wniesieniem wózka czy większego bagażu.A w pociągu?

W nowych i zmodernizowanych pociągach POLREGIO znajdują się strefy przygotowane specjalnie dla najmłodszych Pasażerów. Są kolorowe siedzenia, stoliki na rozłożenia gier, przekąsek lub kolorowanek i przewijaki w toalecie. Jeśli jednak nie trafisz na nową jednostkę, to i tak widoki za oknem, możliwość przejścia się po pociągu albo siedzenia u mamy na kolanach będą dla dziecka przyjemniejsze niż unieruchomienie w pasach fotelika podczas podróży samochodem. No i w pociągu Twój maluch nie będzie cierpiał z powodu choroby lokomocyjnej.

Po prostu spróbuj!

Jeśli nadal masz obawy – na początek spróbuj zorganizować krótką wyprawę. Wybierzcie miejsce niedaleko domu, skąd w razie czego można będzie szybko i bezproblemowo wrócić. Może wybierzesz się z zaprzyjaźnioną rodziną, aby było Wam raźniej?


Śledź także nasze profile na Facebooku i Instagramie, skąd dowiesz się o ciekawych wydarzeniach i miejscach wartych odwiedzenia naszymi pociągami.


Autor: POLREGIO