Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Te festiwale polubisz od pierwszego dźwięku! Nasz TOP 10

Tradycja polskich festiwali muzycznych rozpoczęła się 25 sierpnia 1946 roku w Dusznikach-Zdrój. To właśnie wtedy zainaugurowano pierwszy Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Od tamtego czasu w Polsce zorganizowano setki imprez, choć najsilniejszą markę wyrobiły sobie koncerty w Jarocinie, Opolu i Sopocie. W ostatnich latach sytuacja uległa zmianie, bo wzrosła rozpoznawalność lokalnych inicjatyw, które przyciągają tysiące melomanów.

Można już nawet mówić o turystyce festiwalowej, bo w kraju nie brakuje osób podróżujących między poszczególnymi scenami. Poniżej prezentujemy listę wydarzeń, na które co roku dojeżdżają pociągi POLREGIO. Te festiwale rozpoczynają się już na stacji początkowej!

 

Kostrzyn nad Odrą, Pol’and’Rock Festival

Pol'and'Rock Festival to darmowy letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Na scenie wydarzenia wystąpili już m.in. Within Temptation, Dream Theater, The Prodigy, Guano Apes, Die Toten Hosen, Killing Joke, The Stranglers. Artyści występują jednocześnie na czterech scenach. Impreza jest dobrą okazją na debiut zespołów przed ogromną publicznością. W 2013 roku na wydarzenie zjechało 500 tys. osób. Co roku spółka POLREGIO uruchamia dodatkowe połącznia kolejowe do Kostrzyna.

 

Piotrków Trybunalski, PiotrkOFF Art Festival

PiotrkOFF Art Festival to stały punkt miejskiego kulturalnego rozkładu jazdy. Odbywa się od 2009 roku. Podczas dziewięciu edycji na imprezie w Piotrkowie Trybunalskim zagrali rodzimi i zagraniczni wykonawcy, którzy mogą pochwalić się występami na największych festiwalach muzyki alternatywnej, m.in. Variété, Hańba, Fismoll, Cool Kids Of Death, Muchy, Coals, L.Stadt, Pustki. Wydarzenie organizuje Loża Kulturalna Stare Miasto. Wydarzenie jest darmowe, więc wystarczy kupić bilet na pociąg POLREGIO i przenieść się do świata muzyki alternatywnej.

 

Jarocin, Jarocin Festiwal

Odbywające się od początku lat 70-tych XX wieku Wielkopolskie Rytmy Młodych były jednym z pierwszych i głośniejszych przeglądów debiutantów. To właśnie z nich narodził się w latach 80-tych – najpierw jako Przegląd Muzyki Młodej Generacji, później jako Festiwal Muzyków Rockowych kierowany przez Waltera Chełstowskiego – festiwal, o którym usłyszał cały świat i który ukonstytuował polską scenę muzyczną na kolejne dekady. Najstarszy polski festiwal rockowy jest tematem wielu książek, filmów i prac magisterskich. Propozycja obowiązkowa!

Kołobrzeg, Sunrise Festival

Sunrise Festival to 3 dni nieprzerwanej zabawy w świetnym towarzystwie. Festiwal już od 15 lat sukcesywnie buduje markę jednego z najlepszych festiwalów muzycznych i przyciąga na swoje sceny gwiazdy takie jak David Guetta, Armin van Buuren, Tiesto czy Hardwell. Sunrise Festival to nie tylko doskonała muzyka i świetni ludzie, ale także wyjątkowe wrażenia wizualne i nieziemski pokaz pirotechniczny. Impreza przyciąga plażowiczów z całego wybrzeża, bardzo często rozpoczynają oni swoją przygodę w rozśpiewanym pociągu POLREGIO.

 

Katowice, OFF Festival

Festiwal od samego początku jest organizowany przed Artura Rojka, byłego lidera popularnej grupy rockowej Myslovitz. Jak mówi: - OFF narodził się z marzeń i pasji dzielenia się muzyką. Chciałem stworzyć pierwsze w Polsce wydarzenie, które połączy fanów muzyki i artystów ze wszystkich zakątków świata. Chciałem robić rzeczy, o których inni mówili mi, że się nie robi. Mieszanie gatunków, gwałtowne zmiany epok i brzmień? Robimy to. Łamanie schematów, wyznaczanie trendów? Proszę bardzo – czytamy na stronie wydarzenia. W styczniu 2012 OFF Festival został doceniony zdobywając prestiżową nagrodę European Festival Award.


Lublin, Inne Brzmienia

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Niezmiennie inspirująca jest też – zawarta w nazwie festiwalu – idea „wschodu kultury”, która sprowadza do Lublina najciekawszych artystów m.in. z takich krajów, jak Ukraina, Białoruś, Gruzja czy Armenia, ułatwiając im tym samym wejście na zachodni rynek muzyczny. POLREGIO oferuje gęstą siatkę połączeń, dzięki której do Lublina można dojechać z całego kraju.Oświęcim, Live Festival

Life Festival Oświęcim to wyjątkowa inicjatywa na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce. Ideą jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, także walka z rasizmem i antysemityzmem. Pomysłodawcą festiwalu jest Darek Maciborek z radia RMF FM, urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu. W 2010 roku postanowił „odczarować” miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau. Wśród gwiazd pojawili się: Scorpions, Elton John, Eric Clapton, Soundgarden, Sting.Racibórz, INTRO Festival

Nowe wydarzenie na polskiej mapie festiwalowej zaskakuje rozmachem i scenerią. INTRO jest festiwalem muzyki elektronicznej i światła, świętem fantastycznych ludzi, niezwykłego klimatu i różnorodności sztuk. Multimedia i najnowsza technologia miesza się tutaj z tłem historii, bo wydarzenie organizowane jest na raciborskim Zamku Piastowskim. Impreza ma duży potencjał międzynarodowy, bo lokalizacja Raciborza jest atrakcyjna dla Czechów i Niemców. Mieszkańcy województwa śląskiego i opolskiego wybierają połącznie regionalne POLREGIO.

 

Częstochowa, Frytka OFF-jazd

Początkowo na ulicy Piłsudskiego, zwanej przez mieszkańców aleją frytkową, a od kilku lat w częstochowskim Parku Lisiniec odbywa się impreza dla fanów muzyki alternatywnej. Festiwal Frytka OFF-jazd to przedsięwzięcie urzędu miasta, które na stałe wpisało się do kalendarza z wydarzeniami kulturalnymi. Wstęp na koncerty jest wolny. Do tej pory na scenie zagrali Lech Janerka, Miuosh, Pidżama Porno i inni. Festiwal połączony jest ze zlotem Food Trucków, ale do Częstochowy najlepiej przyjechać nie truckiem, a pociągiem regionalnym POLREGIO.

 

Nowy Sącz, Pannonica Festiwal

Dla miłośników Bałkanów, których w naszym kraju przybywa, Pannonica Folk Festival staje się obowiązkowym punktem wyjazdów wakacyjnych. Pannonica staje się wizytówką Sądecczyzny i afirmacją bogactwa kultur Nowej Europy. Festiwal odbywa się w urokliwej dolinie Popradu, na historycznym szlaku wędrówek ludów na północ Europy. Mimo, że organizowana jest z dala od aglomeracji, „w krzakach, pośrodku niczego”, przyciąga kolorową publiczność ściągającą do wioski festiwalowej nad Popradem. Na bałkański bal dojedziecie pociągiem POLREGIO!

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›