Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Niezwykły świat pociągów na Instagramie #zostańwdomu

Kochasz pociągi, podróże po torach i wszystko to, co związane z koleją? Teraz jednak wydaje Ci się, że nie masz jak pielęgnować tej pasji, bo przestrzegasz zasad i w czasie epidemii nie podróżujesz rekreacyjnie i jak każdy z nas wyznajesz zasadę #zostańwdomu?

Bardzo dobrze, że ograniczasz wyjścia do niezbędnego minimum i rezygnujesz z podróży dla przyjemności, nie musisz jednak żegnać się z codziennym widokiem pociągów. Od czego w końcu mamy Internet i kanały społecznościowe, na których swoje hobby można dzielić z innymi użytkownikami. Świetnym przykładem jest Instagram, na którym nie brakuje profili „mikoli” z całego świata. Mają oni w swoich zasobach mnóstwo zdjęć pociągów i codziennie dzielą się nimi z obserwatorami. Dzięki temu fani kolei, bez wychodzenia z domu, z bliska przyglądają się składom poruszającym się po odległych torach w Polsce i za granicą. Również POLREGIO (@polregio) obecne jest na Instagramie, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z twórczością naszych rodzimych „łowców pociągów” i możemy się z Wami podzielić adresami kilku kont, które warto śledzić.

@impulsowa_kolejowa (https://www.instagram.com/Impulsowa_kolejowa_/) – kanał prowadzony przez Julię od ponad 4 lat. Przez ten czas @impulsowa_kolejowa_ zdążyła już wyrobić sobie niepowtarzalny styl zdjęć, które wyróżnia mocne natężenie barw. Kilka jej postów mogliście zobaczyć również na koncie POLREGIO, gdzie od czasu do czas udostępniamy najlepsze fotki z naszymi składami, na które natkniemy się na Instagramie.

@fanipomorskiejkolei (https://www.instagram.com/fanipomorskiejkolei) – tutaj znajdziecie najpiękniejsze ujęcia pociągów z Pomorza. Na uwagę na tym profilu zasługują też pejzaże uchwycone w obiektywie – romantyczne zachody słońca, zamglone łąki o poranku, sielankowe ujęcia pól. Ewidentnie @fanipomorskiejkolei mają artystycznego bakcyla. Miłośników kolei na pewno zachwycą również zdjęcia pociągów jeżdżących po trakcji spalinowej Gdynia – Hel, których tu nie brakuje.

@piotr.weber (https://www.instagram.com/piotr.weber/) i @urbino18 (https://www.instagram.com/urbino18/) – najwięksi fani elektrycznych zespołów trakcyjnych typu EN57 na Instagramie, jacy przychodzą nam myśl. Na ich kontach znajdziecie sporo zdjęć naszych klasycznych pociągów – wszystkie z pełnym poszanowaniem dla historii kolei. Ci instagramerzy mają jednak do pokazania dużo więcej, dlatego warto ich śledzić nawet, gdy jesteście amatorami nowocześniejszych składów.

@maszynista_polregio (https://www.instagram.com/maszynista_polregio/) – jak sama nazwa konta wskazuje, Krystian pracuje w Spółce POLREGIO jako maszynista. Na profilu instagramowym dzieli się z followersami tajnikami swojej pracy. Dzięki temu, na jego zdjęciach możecie zobaczyć m.in. jak od środka wygląda kabina maszynisty i panel sterowania pociągu. Zdradzimy, że Krystian zgodził się również opowiedzieć o swoim zawodzie na „łamach” naszej strony internetowej - https://polregio.pl/pl/kariera/stanowiska/maszynista/.

@gotowdoodjazdu (https://www.instagram.com/gotowdoodjazdu/) – to zdecydowanie najbardziej artystyczny profil w tym zestawieniu. Jego autor nie tylko pokazuje zdjęcia pociągów, ale również doradza jak podróżować po Polsce koleją. Dzieli się przy tym niesamowitymi zdjęciami i własnymi historiami z wyjazdów. Zdjęcia na tym koncie nie pojawiają się zbyt często, ale gdy już doczekają się swojej publikacji, to robią ogromne wrażenie.

@kolejowamarta (https://www.instagram.com/kolejowa_marta/) – zaczęliśmy od kobiecego profilu i na kobiecym również skończymy. Naszą listę zamyka kanał Marty, która na co dzień jest konduktorką, w wolnych chwilach zaś oddaje się pasji fotograficznej. Skupia się przy tym oczywiście na pociągach i świetnie jej to wychodzi. Niejednokrotnie podziwialiśmy jej zdjęcia naszych składów, na których POLREGIO zostało oznaczone, szczególnie w pamięć zapadły nam ujęcia „Kamieńczyka” na wyjątkowym peronie w Szklarskiej Porębie.

Oczywiście to tylko mały wycinek instagramowego świata mikoli. Kolejowych zdjęć na tym kanale są miliony. Możecie je wyszukiwać po hashtagach, popularne z nich to: #kolejoweklimaty #kolejowa #pociąg #polishrailways #railways_of_europe #train_photography #trainlovers #trainspotter #railstagram.

A może ktoś z Was poczuł się zachęcony, by sięgnąć do swoich zbiorów zdjęć i filmów z pociągami i zechce założyć własne konto? Chętnie będziemy obserwować wszystkie takie profile, oznaczajcie nas „małpką” @polregio lub hashtagiem #polregio, byśmy mogli do nich dotrzeć.

Do zobaczenia na Instagramie i (miejmy nadzieję) niedługo również w pociągach POLREGIO!


Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›