Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Niezwykły świat pociągów na Instagramie #zostańwdomu

Kochasz pociągi, podróże po torach i wszystko to, co związane z koleją? Teraz jednak wydaje Ci się, że nie masz jak pielęgnować tej pasji, bo przestrzegasz zasad i w czasie epidemii nie podróżujesz rekreacyjnie i jak każdy z nas wyznajesz zasadę #zostańwdomu?

Bardzo dobrze, że ograniczasz wyjścia do niezbędnego minimum i rezygnujesz z podróży dla przyjemności, nie musisz jednak żegnać się z codziennym widokiem pociągów. Od czego w końcu mamy Internet i kanały społecznościowe, na których swoje hobby można dzielić z innymi użytkownikami. Świetnym przykładem jest Instagram, na którym nie brakuje profili „mikoli” z całego świata. Mają oni w swoich zasobach mnóstwo zdjęć pociągów i codziennie dzielą się nimi z obserwatorami. Dzięki temu fani kolei, bez wychodzenia z domu, z bliska przyglądają się składom poruszającym się po odległych torach w Polsce i za granicą. Również POLREGIO (@polregio) obecne jest na Instagramie, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z twórczością naszych rodzimych „łowców pociągów” i możemy się z Wami podzielić adresami kilku kont, które warto śledzić.

@impulsowa_kolejowa (https://www.instagram.com/Impulsowa_kolejowa_/) – kanał prowadzony przez Julię od ponad 4 lat. Przez ten czas @impulsowa_kolejowa_ zdążyła już wyrobić sobie niepowtarzalny styl zdjęć, które wyróżnia mocne natężenie barw. Kilka jej postów mogliście zobaczyć również na koncie POLREGIO, gdzie od czasu do czas udostępniamy najlepsze fotki z naszymi składami, na które natkniemy się na Instagramie.

@fanipomorskiejkolei (https://www.instagram.com/fanipomorskiejkolei) – tutaj znajdziecie najpiękniejsze ujęcia pociągów z Pomorza. Na uwagę na tym profilu zasługują też pejzaże uchwycone w obiektywie – romantyczne zachody słońca, zamglone łąki o poranku, sielankowe ujęcia pól. Ewidentnie @fanipomorskiejkolei mają artystycznego bakcyla. Miłośników kolei na pewno zachwycą również zdjęcia pociągów jeżdżących po trakcji spalinowej Gdynia – Hel, których tu nie brakuje.

@piotr.weber (https://www.instagram.com/piotr.weber/) i @urbino18 (https://www.instagram.com/urbino18/) – najwięksi fani elektrycznych zespołów trakcyjnych typu EN57 na Instagramie, jacy przychodzą nam myśl. Na ich kontach znajdziecie sporo zdjęć naszych klasycznych pociągów – wszystkie z pełnym poszanowaniem dla historii kolei. Ci instagramerzy mają jednak do pokazania dużo więcej, dlatego warto ich śledzić nawet, gdy jesteście amatorami nowocześniejszych składów.

@maszynista_polregio (https://www.instagram.com/maszynista_polregio/) – jak sama nazwa konta wskazuje, Krystian pracuje w Spółce POLREGIO jako maszynista. Na profilu instagramowym dzieli się z followersami tajnikami swojej pracy. Dzięki temu, na jego zdjęciach możecie zobaczyć m.in. jak od środka wygląda kabina maszynisty i panel sterowania pociągu. Zdradzimy, że Krystian zgodził się również opowiedzieć o swoim zawodzie na „łamach” naszej strony internetowej - https://polregio.pl/pl/kariera/stanowiska/maszynista/.

@gotowdoodjazdu (https://www.instagram.com/gotowdoodjazdu/) – to zdecydowanie najbardziej artystyczny profil w tym zestawieniu. Jego autor nie tylko pokazuje zdjęcia pociągów, ale również doradza jak podróżować po Polsce koleją. Dzieli się przy tym niesamowitymi zdjęciami i własnymi historiami z wyjazdów. Zdjęcia na tym koncie nie pojawiają się zbyt często, ale gdy już doczekają się swojej publikacji, to robią ogromne wrażenie.

@kolejowamarta (https://www.instagram.com/kolejowa_marta/) – zaczęliśmy od kobiecego profilu i na kobiecym również skończymy. Naszą listę zamyka kanał Marty, która na co dzień jest konduktorką, w wolnych chwilach zaś oddaje się pasji fotograficznej. Skupia się przy tym oczywiście na pociągach i świetnie jej to wychodzi. Niejednokrotnie podziwialiśmy jej zdjęcia naszych składów, na których POLREGIO zostało oznaczone, szczególnie w pamięć zapadły nam ujęcia „Kamieńczyka” na wyjątkowym peronie w Szklarskiej Porębie.

Oczywiście to tylko mały wycinek instagramowego świata mikoli. Kolejowych zdjęć na tym kanale są miliony. Możecie je wyszukiwać po hashtagach, popularne z nich to: #kolejoweklimaty #kolejowa #pociąg #polishrailways #railways_of_europe #train_photography #trainlovers #trainspotter #railstagram.

A może ktoś z Was poczuł się zachęcony, by sięgnąć do swoich zbiorów zdjęć i filmów z pociągami i zechce założyć własne konto? Chętnie będziemy obserwować wszystkie takie profile, oznaczajcie nas „małpką” @polregio lub hashtagiem #polregio, byśmy mogli do nich dotrzeć.

Do zobaczenia na Instagramie i (miejmy nadzieję) niedługo również w pociągach POLREGIO!


Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
#zostańwdomu i oglądaj spektakle teatralne on-line za darmo

#zostańwdomu i oglądaj spektakle teatralne on-line za darmo

Zazwyczaj namawiamy Was do tego, by wyjść z domu, wsiąść do pociągu i udać się w podróż. W obecnych okolicznościach jest to oczywiście niemożliwe. Nie skupiajmy się jednak na negatywach tej sytuacji. Zachęcamy Was do jak najlepszego wykorzystania czasu kwarantanny, nadrobienia zaległości, zrobienia rzeczy, na które brakuje czasu na co dzień. Zastanówcie się jak często w „normalnym życiu” udaje Wam się wyrwać do teatru czy opery.

Czytaj więcej ›
5 zasad pandemicznego savoir-vivre w pociągu

5 zasad pandemicznego savoir-vivre w pociągu

Aktualna sytuacja epidemiczna zrewolucjonizowała nasz dotychczasowy styl życia. Musieliśmy zmienić wiele zwyczajów, które towarzyszyły nam od zawsze. Pandemia i związane z nią ograniczenia wpłynęły także na nasze nawyki w trakcie podróżowania. Poniżej przedstawiamy 5 zasad pandemicznego savoir-vivre, które warto stosować w trakcie podróży podczas pandemii i nie tylko.

Czytaj więcej ›
Niezwykły świat pociągów na Instagramie #zostańwdomu

Niezwykły świat pociągów na Instagramie #zostańwdomu

Kochasz pociągi, podróże po torach i wszystko to, co związane z koleją? Teraz jednak wydaje Ci się, że nie masz jak pielęgnować tej pasji, bo przestrzegasz zasad i w czasie epidemii nie podróżujesz rekreacyjnie i jak każdy z nas wyznajesz zasadę #zostańwdomu?

Czytaj więcej ›