Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

#zostańwdomu Szkolenia online

Pandemia koronawirusa i ten nietypowy okres, który wraz z nią nastał, sprawiły, że u większości z nas diametralnie zmienił się codzienny harmonogram dnia. Szukając w tej sytuacji pozytywów, zastanówmy się ile minut dziennie oszczędzamy na dojazdach do pracy, na odprowadzaniu dzieci do żłobków, przedszkoli czy szkół, na załatwianiu spraw, które do tej pory można było zrobić tylko osobiście, a teraz są dostępne zdalnie.

Zapisz się na e-szkolenie i dobrze wykorzystaj czas spędzony w domu

Sumując cały ten czas, tygodniowo zyskujemy nawet kilka godzin ekstra dla siebie. Warto więc spożytkować go jakoś kreatywnie i pożytecznie, na przykład na szkolenie online.Obecnie wiele firm i instytucji udostępnia materiały edukacyjne, za które do tej pory trzeba było płacić, zupełnie za darmo. Warto więc skorzystać z tej okazji, by podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, podszkolić się w językach obcych lub rozwinąć zainteresowania.

Rozwój zawodowy w czasach kwarantanny

Konsekwencją obostrzeń wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa jest to, że wielu z nas pracuje obecnie zdalnie. Nie możemy przez to uczestniczyć w spotkaniach biznesowych, konferencjach, targach, mamy jednak więcej czasu na  samorozwój i warto z niego skorzystać. Internet oferuje mnóstwo materiałów, dzięki którym możemy czerpać wiedzą przydatną w codziennej pracy. Na witrynie  Aktywizacja.edu.pl, prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, zapoznamy się na przykład z podstawami e-handlu, technologii internetowej, liternictwa, wprowadzeniem do SEO, obsługą pakietu Adobe, czy zasadami zakładania własnej firmy. Więcej zasobów skierowanych stricte do przedsiębiorców jest też na stronach Akademii PARP - Akademia.parp.gov.pl. Dobrze znany wszystkim serwis Google udostępnił zaś swoim użytkownikom darmowy kurs „Podstawy marketingu internetowego” – https://learndigital.withgoogle.com/internetowerewolucje/course/digital-marketing. Po jego ukończeniu uzyskacie certyfikat, który możecie dodać do własnego CV.

Postaw na pasję!

Na portalu Udemy.com również znajdziecie szkolenia przydatne w pracy zawodowej, ale nie tylko! Jest tam ponad 100 000 kursów internetowych podzielonych na kilka dziedzin: m.in. programowanie, projektowanie, muzyka, fotografia, uroda i makijaż, jedzenie, sztuka. Dzięki nim możecie zacząć rozwijać umiejętności w dziedzinach, które Was interesują, ale do tej pory nie mieliście czasu się im poświęcić. Osobom lubiącym robić zdjęcia polecamy również kursy fotograficzne od marki Nikon, które są dostępne bez opłat do końca kwietnia na stronie https://www.nikonevents.com/us/live/nikon-school-online/. Artystyczne dusze zainteresuje pewnie również możliwość uczestnictwa w internetowych kursach rysunku u wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych, dr Tomasza Wełny. Dzieli się on swoim doświadczeniami, udziela wskazówek i zachęca do wspólnych ćwiczeń - https://pracowniaoko.pl/portfolio/kursy-on-line/. Tego typu propozycji w Internecie jest mnóstwo – szukajcie więc informacji o szkoleniach w dziedzinach, które najbardziej Was interesują, a na pewno znajdziecie coś więcej.

Nauka języków obcych w domowym zaciszu

Dodatkowy czas wolny to również świetna okazja na podszkolenie się w językach obcych. Fanom telewizji podpowiemy, że dobrym sposobem na obcowanie z językiem angielskim jest oglądanie filmów i seriali z angielskimi (a nie polskimi) napisami, bez lektora oczywiście. Jeśli jednak potrzebujecie lekcji z gramatyki lub uczycie się języka, w którym nie ma zbyt wielu popularnych ekranizacji, to warto zapisać się na szkolenie online. Mnóstwo kursów znajdziecie na platformie https://www.memrise.com/. Polskojęzyczni użytkownicy mogą za darmo rozpocząć tu lekcje angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i rosyjskiego.

Wiosenne porządki

Okres społecznej kwarantanny przypadł u nas akurat na początek wiosny, kiedy to wiele osób zabiera się za gruntowne porządki w domu, na tarasie czy w ogrodzie. W tej dziedzinie z pomocą przychodzą influencerki, które znają patenty na zorganizowane i czyste mieszkanie. Ula Pedantula na swoim kanale na YouTubie https://www.youtube.com/user/UlaPedantula zdradza mnóstwo przydatnych trików, dzięki którym sprzątanie będzie dla Was łatwiejsze i przyjemniejsze. Serial o tej samej tematyce znajdziecie również na Netflixie – „Sprzątania z Marie Kondo” bije rekordy popularności na całym świecie. Sprawdźcie dlaczego!

Nie zapomnij o aktywności fizycznej

Misja #zostańwdomu nie sprzyja niestety ruchowi i aktywności fizycznej. Liczba kroków, które dziennie wykonujecie na pewno diametralnie spadła, dlatego warto wstać z kanapy i trochę poćwiczyć we własnych czterech kątach. W końcu bycie w formie, obok dobrego odżywania, to bardzo ważny czynnik budujący odporność organizmu. Dla tych mniej wprawionych odpowiednie będzie delikatne rozciąganie i ćwiczenia, które nie są zbyt obciążające. Świetny wybór to np. praktyka yogi. Możecie ją trenować wraz z instruktorami na portalu https://www.portalyogi.pl/. Seniorom zaś polecamy specjalnie dla nich dedykowany serwis https://fizjoterapiaporusza.pl/aktywny-senior, gdzie dostępny jest profilaktyczny program ćwiczeń przygotowany przez Krajową Izbą Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia. Jeśli zaś na co dzień byliście bardziej aktywni i teraz brakuje Wam konkretnego wycisku, to na pewno znajdziecie go w mediach społecznościowych u rzeszy instruktorów, którzy chętnie dzielą się ze swoimi fanami programami treningowymi za darmo.

Równowaga psychiczna

By w tym ciężkim dla wszystkich czasie nie zwariować, warto postawić również na rozwój wewnętrzny. Na platformie https://www.coursera.org/learn/the-science-of-well-being dostępny jest, zupełnie za darmo, najpopularniejszy w historii Uniwersytetu Yale kurs Prof. Laurie Santos pt. "Psychologia i dobre życie". Jego autorka odpowiada w nim na nurtujące wielu z nas pytanie: „jak być szczęśliwym?”, omawia mechanizmy dobrego samopoczucia oraz fakty i mity z nim związane. Kurs jest w języku angielskim i trwa 10 tygodni, w ciągu 7 dni powinno się poświęcać od 1 do 3 godzin na oglądanie wideo z kursu. Warto wybrać tę opcję zamiast oglądania kolejnej godziny wiadomości lub czytania przygnębiających informacji z serwisów internetowych. Poprawa humoru gwarantowana!

Czujecie się przekonani do skorzystania z którejś z naszych propozycji? A może sami znaleźliście ciekawe szkolenia online, którymi chcielibyście podzielić się z innymi? Dajcie nam znać na naszym facebookowym fanpage’u Facebook.com/POLREGIO, razem na pewno uda nam się zwalczyć nudę, która wkrada się do życia w izolacji.


Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›