Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Strona główna > Blog > Kemping w Polsce - przegląd destynacji na weekend

Kemping w Polsce - przegląd destynacji na weekend

 

Chociaż wakacje już się kończą, czekają na nas jeszcze ciepłe, wrześniowe tygodnie, które warto wykorzystać jak najlepiej! Części z nas marzy się wypad pod namiot - nad jezioro, na działkę lub po prostu tam, gdzie nas nogi poniosą. Zastanawiacie się, dokąd jechać i jak przygotować się na taki wyjazd?

Przedstawiamy Wam krótki przegląd kempingowych możliwości oraz jak przygotować się do takiej podróży. Opowiemy też dlaczego warto w taką podróż wyjechać właśnie z POLREGIO!

Duże pola namiotowe

Jedną z najpopularniejszych form kempingowania jest wyjazd na duże, zorganizowane pole kempingowe. Większość z nich jest zlokalizowana w atrakcyjnych miejscach w otoczeniu natury. Dostępna jest na nich woda i prąd, a na niektórych działają nawet wypożyczalnie gier planszowych oraz sieć wifi. Na dużych polach biwakuje zazwyczaj większa ilość osób - można wówczas nawiązać nowe znajomości i spędzać wspólnie czas.

Rozbicie się na dużym polu namiotowym to świetne połączenie kontaktu z naturą z zachowaniem komfortu i bezpieczeństwa - w razie wypadku lub niespodziewanej ulewy można łatwo zorganizować pomoc. Na takich polach przygotowana jest zazwyczaj także infrastruktura kempingowa, gdzie można zorganizować grilla ze znajomymi. Pociągami POLREGIO dotrzecie w pobliże najciekawszych pól namiotowych w kraju!

Razem z nami dotrzecie nad piękne polskie wybrzeże m.in. na Mierzeję Helską, gdzie znajduje się pole Sielski Hel i do Ustki, w której można biwakować na Campingu Morskim.

Pociągi POLREGIO zawiozą Was także na malownicze Mazury m.in. do Szczytna i Olsztyna, skąd blisko do pól Głęboczek i Nad Błękitnym Gromem.  

Odwiedźcie z nami także polskie góry – z karkonoskiej stacji Szklarska Poręba blisko jest do pola Camp66, a miłośnikom Bieszczadów polecamy biwakowanie na polu Zacisze w Komańczy. Do wszystkich tych miejscowości dojedziecie naszymi pociągami.

Namioty na łonie natury

Dla tych, którzy na urlopie unikają tłumów i preferują samotny kontakt z naturą, bardziej atrakcyjny będzie wyjazd na szlak oraz rozbicie namiotu w lesie. Zaletą tego typu turystyki jest z pewnością poczucie całkowitego zanurzenia się w przyrodzie. Wybierając się na dziki biwak nie jesteśmy ograniczeni powrotem na pole namiotowe - możemy poczuć się prawdziwie wolni, wędrować tam, dokąd mamy ochotę i rozbić się w wybranym przez nas miejscu. Taka wyprawa z pewnością uczy zaradności i jest przeznaczona dla osób, które mają już trochę leśnego doświadczenia. Może być to świetną przygodą, jednak pamiętajcie, że nie wolno obozować na terenach parków narodowych! Listę miejsc, w których można rozbić namiot znajdziecie na stronie Lasów Państwowych. Przed wyruszeniem warto uważnie przestudiować mapę i sprawdzić, gdzie warto rozbić namiot, by jednocześnie cieszyć się kontaktem z naturą i nie narazić się na ukaranie mandatem. W miarę możliwości zabierzcie ze sobą także telefon i powerbank - dzięki temu w razie wypadku będziecie w stanie wezwać pomoc. Amatorom tego typu turystyki polecamy wyjazd do jednej z turystycznych miejscowości i uczynienie z niej bazy wypadowej do pieszych podróży. Razem z POLREGIO dotrzecie do takich miejsc, jak Szklarska Poręba w Karkonoszach, Hajnówka w pobliżu Białowieskiego Parku Narodowego czy nadmorska Ustka. Sprawdźcie, jak najłatwiej dostać się do interesującego was regionu! Sieć połączeń dostępna na stronie: https://polregio.pl/pl/rozklad-jazdy-i-mapa-polaczen/mapa-polaczen/.

Jedź na urlop koleją!

Planując wyprawę pod namiot, często zastanawiamy się, czy pojechać autem czy pociągiem. My zalecamy podróż koleją POLREGIO - taka opcja ma całą listę zalet! Część osób uważa, że podróże autem są lepsze, bo można spakować więcej rzeczy. Ale czy to na pewno zaleta przy wyjeździe pod namiot? Łatwo wtedy zabrać ze sobą zbyt dużo! Pakując się w podróż pociągiem mamy pewność, że zabieramy tylko to, co niezbędne i możemy cieszyć się większą swobodą. Pamiętaj, że z POLREGIO możesz bezpłatnie zabrać ze sobą trzy sztuki bagażu podręcznego. Na każdą kolejną sztukę bagażu oraz na przewóz roweru należy kupić bilet, który kosztuje 7 zł. Jadąc pociągiem mamy okazję bezstresowo korzystać z czasu spędzonego z najbliższymi - nikt nie musi prowadzić, zatem można poświęcić całą uwagę sobie nawzajem. Można rozmawiać, czytać książki, słuchać muzyki. Nie trzeba też tracić czasu na postoje - w pociągu bez problemu skorzystamy z toalety i rozprostujemy nogi. Kolejna zaleta? Oszczędność! Jadąc pociągiem nie ponosimy kosztów paliwa, opłat parkingowych i opłat za przejazd autostradą. Nie musimy się także przejmować szukaniem miejsca na parkingu. Dodatkowo, podróżując pociągiem wciąż możemy być mobilni i zwiedzić więcej miejscowości w regionie! Z myślą o weekendowych podróżnikach POLREGIO stworzyło specjalną ofertę Biletu Turystycznego i Mini Turystycznego. Dzięki niemu od piątkowego popołudnia aż do poniedziałkowego poranka można podróżować pociągami POLREGIO na jednym bilecie bez ograniczeń! Dzięki temu łatwo i tanio można dotrzeć w wiele miejsc w naprawdę atrakcyjnej cenie. Więcej o tej promocji poczytacie na stronie: https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/oferty-krajowe/bilet-turystyczny/