Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.
REDA
Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać na weekend i właśnie tworzysz plan podróży, pierwszym przystankiem, który warto zapisać na liście atrakcji jest Reda. Szczególnie, jeśli interesują Cię ciekawe miejsca w Polsce dla dzieci. Co można zobaczyć w Redzie? Przede wszystkim Aquapark z atrakcjami dla całej rodziny. Poza klasycznymi aktywnościami, takimi jak lekcje pływania czy AquaFitness, można tu także… Pływać, przyglądając się rekinom. Zwierzęta można zobaczyć zarówno w akwarium, jak i w basenie do nurkowania oraz - zjeżdżając podświetlanym tunelem. Kolejną propozycją dla wielbicieli silnych wrażeń jest jedyna w Europie obrotowa zjeżdżalnia. Na najmłodszych czeka z kolei basen z legendarnym Krakenem, Zatoka Piratów oraz zjeżdżalnia Family Slide i wiele innych atrakcji. Poza aquaparkiem, w Redzie można również zobaczyć galerie street artu mieszczącą się
w tunelach pod ulicą Gdańską i Gniewowską oraz na rondzie na końcu ulicy 12 Marca. Znajduje się tu także punkt widokowy z widokiem na Mierzeję Helską i Zatokę Pucką. Jest on zlokalizowany na końcu ulicy Jarej.
RUMIA
Jedno z najważniejszych miejsc w Rumi można zobaczyć bezpośrednio po wyjściu z pociągu. To Stacja Kultura - biblioteka, zaprojektowana przez profesora Jana Sikorę. Przestrzeń została uznana za najpiękniejszą bibliotekę świata. Wyróżniono ją w wielu konkursach, między innymi w międzynarodowym Library Interior Design Awards. Można tu nie tylko zatopić się w lekturze, ale również wziąć udział w kreatywnych warsztatach, spotkaniach grup hobbystycznych, w tym Dyskusyjnego Klubu Książki. Co jeszcze warto zobaczyć w Rumi? Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu Lemur Park. To familijny park rozrywki, w którym znajdziesz takie atrakcje, jak interaktywne zoo, Labirynt Minotaura, pole do minigolfa, strefę lego czy Dino Room. To nie koniec atrakcji, które oferuje Rumia. Miłośnikom aktywnego wypoczynku z pewnością przypadnie do gustu Jumpcity - park trampolin.
ŁEBA
Bliskość morza to nie jedyny powód, by odwiedzić Łebę. Gdzie warto pojechać?
Słowiński Park Narodowy
Najbardziej rozpoznawalnym miejscem znajdującym się nieopodal miasta jest malowniczy Słowiński Park Narodowy, który od lat przyciąga turystów. Jego największą atrakcją są wydmy, które tworzą największy w Europie obszar ruchomego piasku. Na terenie parku znajdują się również dwa jeziora - Łebsko i Gardno, a także lasy i torfowiska. Ze względu na różnorodność biologiczną, Słowiński Park Narodowy został przyłączony do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO.
Labirynt Park
Kolejnym miejscem wartym uwagi jest największy naturalny labirynt w Polsce - Labirynt Park. Poza przemierzaniem labiryntów, można tu zagrać w boule - francuską grę zręcznościową oraz
skorzystać z atrakcji, które oferuje Magiczny Ogród Gier. Tradycyjne gry takie jak Jenga czy bierki występują tu w formacie XXL.
Park Dinozaurów
To kolejna lokalizacja na liście atrakcji dla najmłodszych, którą warto zobaczyć. Łeba Park to nie tylko podróż w czasie do świata prehistorycznych zwierząt. Poza figurami dinozaurów w naturalnej wielkości, można tu zobaczyć Zamek Strachów, Gabinet Magicznych Luster, pole do minigolfa, kino 7D i wiele innych atrakcji.
USTKA
Nadmorskie miasteczko co roku przyciąga wielu turystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na wszystkich, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę czekają liczne muzea, między innymi Muzeum Bursztynu, Muzeum Chleba, Muzeum Ziemi Usteckiej czy Muzeum Mineralogiczne. Pasjonatów historii z pewnością zainteresuje również Stara Osada Rybacka. Jest ona położona między ulicami Czerwonych Kosynierów i Marynarki Polskiej. Można tu podziwiać charakterystyczne dla lokalnej architektury szachulcowe chaty. Wśród nich nie brakuje także klimatycznych restauracji i kawiarni. Fani militariów z kolei powinni wybrać się do Parku Spotkań z Historią w Bunkrach Blüchera. Dzięki interaktywnym ekranom, można zapoznać się z życiem stacjonujących tu niegdyś żołnierzy. W sezonie letnim działa tu strzelnica paintballowa. Aby w pełni poczuć atmosferę lata, warto wybrać się również na spacer ustecką promenadą, wspiąć na latarnię morską oraz odwiedzić tutejszy port, z którego można wypłynąć w turystyczny rejs statkiem.
HEL
Miejsce, którego nie trzeba przedstawiać - jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce, znajdujący się na Mierzei Helskiej. To tu znajduje się symboliczny Początek Polski. Oto inne miejsca, które warto zobaczyć.
Fokarium
Historia instytucji zaczęła się wraz z ratowaniem pierwszej foki w 1992 roku. Od tego momentu, ośrodek rozwijał się w dziedzinie badań nad fokami, wspierając ich ochronę i odbudowę gatunku. Wyleczone osobniki są wypuszczane na wolność i poddawane obserwacjom naukowym. Fokarium prowadzi również działalność edukacyjną - upowszechnia informacje na temat ekosystemu Morza Bałtyckiego ze szczególnym naciskiem na życie morskich ssaków.
ulica Wiejska
Deptak w samym sercu Helu, który pozwala przenieść się w czasie dzięki domkom rybackim, które pamiętają XVIII i XIX wiek. Znajdują się tu kawiarnie oraz restauracje, a także ratusz i zabytkowa poczta.
Nadmorski Park Krajobrazowy
Szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze, niepowtarzalne widoki, zabytki… Wszystko to sprawia, że Nadmorski Park Krajobrazowy to obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy kochają odpoczynek na łonie natury. Fortyfikacje z czasów II wojny światowej, latarnie morskie, zróżnicowana fauna i flora, a także unikatowe ukształtowanie terenu sprawiają, że to wyjątkowe miejsce na mapie Polski.
Sprawdź ofertę POLREGIO na polregio.pl i w naszej aplikacji POLREGIO. Wyrusz w wakacyjną trasę!