Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Strona główna > Blog > Nietypowy pomysł na Dzień Matki – niezapomniana podróż

Nietypowy pomysł na Dzień Matki – niezapomniana podróż

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Kwiaty, czekoladki, książka, teatr, obiad w restauracji... Masz wrażenie, że to wszystko już było i chcesz postawić na coś wyjątkowego? Zamiast tradycyjnego prezentu wybierz wspólne przeżycia. 

Spełnij marzenie swojej mamy!

W Polsce Dzień Matki świętujemy 26 maja, czyli w okresie największego rozkwitu kwiatów. Mamy są więc zazwyczaj obdarowywane naręczami tulipanów, narcyzów czy bzów. Co możecie zrobić, gdy już nacieszy się ich kolorami i zapachem? Pojedźcie razem na wycieczkę! Kilkugodzinną, jednodniową albo weekendową – wszystko zależy od ilości czasu, jaką dysponujecie.

Jeżeli dobrze wiesz, jakie miejsce Twoja mama chciałaby odwiedzić, możesz zrobić jej niespodziankę, wszystko dokładnie planując. U wielu osób marzenie dotyczące podróży jest jednak głęboko ukryte, wówczas warto zacząć od rozmowy. Może okaże się, że mama marzy o odwiedzeniu fabryki porcelany, odwiedzinach u swojej mamy lub ma swoje ulubione miejsce w Polsce, o którym jeszcze nikomu nie mówiła. Nawet jeżeli kierunek, który wskaże, niekoniecznie jest Twoim ulubionym, pamiętaj o jednym – Wasza wyprawa to przecież prezent dla niej. Z tego też powodu nie zabieraj swoich dzieci na ten wypad. To bohaterka tego dnia ma czuć się najważniejsza! 

 

Pomysły na podróż z okazji Dnia Matki

Rozmowa z mamą powinna wystarczyć, żeby zaplanować wspólną podróż. Jeżeli jednak wciąż potrzebujesz ciekawych pomysłów, spójrz na nasze podpowiedzi:

 • Miasto, do którego mama jeździ bardzo często, ale zawsze robi to sama. Niech pokaże Ci, dlaczego tak lubi to miejsce.
 • Wyprawa do miejscowości, do której po raz pierwszy pojechałyście tylko we dwie. 
 • Powrót do lat dziecinnych, czyli wyjazd tam, gdzie mama spędziła swoje pierwsze wakacje.
 • Wycieczka w nieznane – w naszym internetowym planerze podróży  - Travelmap znajdziesz miejscowości, do których dojedziecie pociągiem, a także najważniejsze atrakcje turystyczne, które w nich czekają. Wybierać można m.in. spośród muzeów, galerii, teatrów czy atrakcji na świeżym powietrzu. 

Planowanie wyprawy z mamą – dlaczego warto jechać pociągiem?

Załóżmy, że zdecydowałyście się na jednodniowy wypad, bo macie tylko tyle czasu. Co wybrać? W Polsce jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. W maju wszędzie jest zielono, kwitną kwiaty, śpiewają ptaki. Ogrody botaniczne i arboreta kuszą kolorami. Chciałoby się wsiąść w samochód i jechać bez celu przed siebie. Tym razem proponujemy jednak zamienić samochód na pociąg. Dlaczego najlepiej pojechać na wycieczkę po Polsce właśnie tym środkiem transportu i co w takiej podróży może szczególnie spodobać się mamie?

 • W pociągach są wygodne siedzenia (ale co ważniejsze, w każdym momencie możecie wstać i rozprostować nogi).
 • Nie angażujesz się w bycie kierowcą. Możesz całą uwagę poświęcić mamie, a nawet potrzymać ją za rękę albo przytulić.
 • Nie ma potrzeby szukać parkingu i martwić się o pozostawiony samochód.
 • Unikasz problemów z korkami.
 • Możecie wspólnie obserwować zmieniający się za oknem krajobraz.

 

Dzień matki w podróży – jak o niczym nie zapomnieć?

Sprawdź wcześniej, czy mama nie ma na ten dzień swoich planów. Uprzedź ją odpowiednio wcześnie, że chcesz z nią spędzić cały dzień. Zadbaj o to, żeby miała ze sobą dokumenty i ewentualnie potrzebne lekarstwa. Dopisz do listy telefony, ładowarki, wilgotne chusteczki do odświeżenia rąk i twarzy, napoje (najlepiej woda niegazowana lub herbata w termosie).

Możecie zrobić wspólne zestawienie rzeczy, które przydadzą się Wam podczas podróży. Być może już wkrótce wykorzystacie ją ponownie, bo zdarza się, że nawet jeden krótki przejazd pociągiem wzbudza tęsknotę za podróżowaniem. Może więc będzie to początek nowego hobby Twojej mamy lub Waszego wspólnego?

Dzień matki w podróży – informacje praktyczne:

 • Zarezerwuj odpowiednio wcześnie stolik w restauracji lub w kawiarni oraz wejściówki, do miejsc, które planujecie odwiedzić.
 • Bilety na pociąg kupisz szybko i bez kolejki w aplikacji mobilnej.
 • Jeżeli Twoja mama ma powyżej 60 lat, możesz wykupić dla niej bilet „REGIOSenior”, 25% zniżki od taryfy podstawowej na bilety jednorazowe.
 • Jeśli Wasz wyjazd będzie jednak trwał dłużej niż jeden dzień, zadbaj o hotel z przyjemnym widokiem, wygodami i jeżeli to potrzebne – również bez barier architektonicznych.

Wycieczka z mamą – jak utrwalić wspomnienia?

Być może ani Ty, ani mama nie wyobrażacie sobie już dnia bez telefonu komórkowego. Tym razem telefon przyda się jednak przede wszystkim do robienia zdjęć i filmików. Pamiętaj, żeby 26 maja wyciszyć powiadomienia np. z mediów społecznościowych, by nie rezygnować z Waszego wspólnego czasu na rzecz scrollowania. 

Możesz też dodatkowo kupić mamie w prezencie na Dzień Matki album, do którego będziecie wklejać pamiątki. Na pierwszej stronie napisz życzenia. Zbierajcie bilety z odwiedzanych atrakcji, wejściówki do muzeów, wizytówki hotelowe i płatki kwiatów. Nagrywajcie wspólne filmiki i róbcie selfie. Zapisujcie historie, które się Wam przydarzą, śmieszne nazwy miejscowości i kawiarni z najlepszą kawą. Jeżeli umiecie rysować czy malować, róbcie to. Niech poniesie Was wyobraźnia!

Choć może to brzmieć banalnie, prawdą jest, że to dzieci są najlepszym prezentem na Dzień Matki. Pamiętaj więc o tym, żeby przede wszystkim ofiarować mamie swoją obecność. Ważne, by mieć to na uwadze na co dzień, jednak 26 maja przygotuj dla mamy coś specjalnego. Wspólną podróż z pewnością zapamiętacie na długo. ​​Może nawet taki sposób świętowania stanie się Waszą rodzinną tradycją i od teraz każdy maj będziecie zaczynać od znalezienia nowego kierunku na mapie?