Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Poczuj klimat Wielkopolski

Podróżowanie stało się dla mnie stylem życia. Już samo bycie w ruchu napędza mnie, dodaje energii, wyzwala we mnie te najlepsze emocje.

Nawet nie wiecie, jak często ktoś pyta mnie, jak zacząć. Myślę, że jeśli ktoś ma w sobie takie pragnienie, to jedyne co musi zrobić to – kupić wreszcie ten bilet. I jechać! Reszta przygody ułoży się sama i nas poniesie. Nie musi to być od razu bilet lotniczy na drugi koniec świata – mało kto od tego zaczyna. Wielka przygoda może rozpocząć się choćby w pociągu regionalnym. Najważniejsze jest wyrobienie w sobie nawyku podróżowania.

Przewoźnik kolejowy POLREGIO nazywa to nawet zmysłem podróżowania, czyli tym szóstym zmysłem, który każdego z nas mobilizuje do poznawania świata. To świetna definicja, prawda? Akurat mój szósty zmysł ma się znakomicie, ale jeżeli też chcecie wyruszyć w nieznane, pojawiła się świetna okazja – bilet turystyczny. Za 45 złotych możecie odkrywać zakątki Polski od piątku do poniedziałku, bez względu, czy wolicie góry, morze, czy jeziora. A może zdążycie w tym czasie pojawić się wszędzie? Będę za Was trzymała kciuki! Czas na małą inspirację. Przygotowałam pomysł na krótki wypad do Wielkopolski. Poznań to jedno z moich ulubionych polskich miast, które ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystycznych, ale też jeziora oraz rezerwaty przyrody. Oczywiście tam również dojedziecie na bilecie turystycznym POLREGIO. Zresztą, szczegółową mapę połączeń znajdziecie tutaj.

#poczuj ziemniaka

Jestem foodie! - uwielbiam jeść lokalne jedzenie podczas moich podróży po świecie, tak samo jest, kiedy jeżdżę po Polsce. Zawsze gdy odwiedzam Wielkopolskę smakuje kolejnych rodzajów pyr z gzikiem, boczkiem, warzywami, babek ziemniaczanych, placków. Bar z ziemniakami to mój pierwszy przystanek zaraz po tym jak wysiądę z pociągu.

 

#poczuj gwarę

Język polski jest fascynujący, lubię gry słowne, ciekawostki językowe i będąc w Poznaniu czuję się jak w innym świecie.
Mój ulubiony związek frazeologiczny to „kielczyć się jak do syra” co oznacza, głupio się śmiać :D

 

#poczuj region

Mam taką męczącą tendencję – nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu. Nawet z uroczego Poznania wybrałam się pociągiem do pobliskiej Środy Wielkopolskiej, bo właśnie tam znajduje się przystanek Średzkiej Kolejki Wąskotorowej. Wyobraźcie sobie, że dojechałam nią na… wyspę! Prawdziwą wyspę, ale bez palm. Znajduje się na niej centrum turystyczne. Odpoczynek na środku jeziora w Zaniemyślu? Polecam.

 

#poczuj się jak Guliwer

Półtorej godziny rowerem od Poznania, czyli w Pobiedziskach znajduje się skansen miniatur. Znajdziecie tu prawie 35 budowli z terenu Szlaku Piastowskiego.

 

#poczuj kosmos

Na granicy miasta jest miejsce kosmiczne, w którym znajduje się 7 kraterów, które powstały w wyniku uderzenia w ziemię odłamków meteorytu żelaznego (tzw.syderytu), należącego prawdopodobnie do roju Perseidów, z którym Ziemia spotyka się w połowie sierpnia każdego roku. (źródło: http://www.poznan.pl/mim/turystyka/rezerwat-meteoryt-morasko,p,186,564.html). Datuje się, że meteoryt ten spadł pomiędzy 4100 a 2700 rokiem p.n.e.Ten rezerwat przyrodniczo-astronomiczny to także miejsce, w którym możecie się zrelaksować i odpocząć na łonie natury.

Kup bilet turystycznyzmień otoczenie i #poczuj przygodę

 Polecam
Kaja Kraska

 

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›