Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Przygotuj się na podróż: TOP aplikacje ułatwiające planowanie podróży

Nikt nie ma już wątpliwości, że żyjemy w czasach cyfrowych, a smartfony towarzyszą nam niemal 24 godziny na dobę. Wykorzystujemy je nie tylko do komunikacji, ale korzystamy z możliwości, jakie daje nam Internet i używamy aplikacji mobilnych na potęgę. Chyba nikt nie wyruszy już w podróż bez naładowanego telefonu? I dobrze, bo to narzędzie, które bardzo może ułatwić nam życie.

W czasach pandemii szczególnie ważne jest, by dbać o bezpieczeństwo swoje i innych podczas wszelkich podróży. Choć wszyscy staramy się jak najmniej wychodzić z domów, całkowita rezygnacja z przemieszczania się może nie być możliwa. Poniżej przygotowaliśmy dla was zestawienie kilku pożytecznych aplikacji, które nie tylko pomogą wam podróżować jak najbezpieczniej w tych trudnych okolicznościach, ale przydadzą się również wtedy, gdy już wszystkie koronawirusowe obostrzenia zostaną zniesione i z przyjemnością na nowo zaczniemy podróżować na większą skalę.

 

POLREGIO

W aplikacji POLREGIO w prosty i intuicyjny sposób sprawdzisz dostępne połączenia i kupisz bilet dla siebie i dla osób, które z tobą wspólnie podróżują. Biletów nie trzeba drukować ani zapisywać na urządzeniu. Zakupiony bilet możesz w każdej chwili wyświetlić na ekranie telefonu i pokazać konduktorowi podczas kontroli. W aplikacji kupisz bilety jednorazowe, okresowe (tygodniowe, miesięczne, kwartalne), bilety na przewóz roweru, bagażu ręcznego, psa, a także mini bilet turystyczny. Jeśli korzystasz z ulgi, to również zostanie ona naliczona zgodnie z obowiązującą taryfą.

Kupując bilety przez aplikację unikasz konieczności stania w kolejce do kasy na dworcu kolejowym, co mogłoby utrudniać zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Co ważne, bilety kupisz nawet na kilka minut przed odjazdem pociągu, nie musisz więc planować podróży z większym wyprzedzeniem. A jeśli zrezygnujesz z przejazdu przed rozpoczęciem ważności biletu, wymienisz go lub zwrócisz bezpośrednio w aplikacji.

POLREGIO stara się pomagać w walce z epidemią nie tylko poprzez ciągłe ulepszanie swojej aplikacji i serwisów online, ale też poprzez udzielanie wsparcia pracownikom służby zdrowia. Od kwietnia 2020 roku służby medyczne mogą zakupić bilet miesięczny na konkretny odcinek za symboliczną złotówkę. Bilet taki przysługuje m.in. pielęgniarkom, położnym, diagnostom laboratoryjnym, ratownikom medycznym, kierowcom pogotowia ratunkowego. Ten szczególny bilet miesięczny również można zakupić korzystając z aplikacji POLREGIO.

 

Inne aplikacje z biletami POLREGIO

Jeśli planujesz podróż pociągami kilku przewoźników i chcesz mieć wszystkie bilety w jedynej aplikacji, możesz skorzystać z usług serwisów współpracujących z POLREGIO. Nasze bilety dostępne są w aplikacjach: SkyCash, E-podróżnik.pl, KOLEO. Więcej na temat dodatkowych usług Partnerów POLREGIO znajdziesz na ich stronach, do których link - tutaj.

 

Portal Pasażera i BILKOM

Portal Pasażera to bezpłatna wyszukiwarka połączeń i rozkład jazdy wszystkich przewoźników kolejowych działających na terenie Polski. Aplikacja jest administrowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Dzięki temu stanowi pewne źródło informacji dotyczących tego, co dzieje się na torach w całej Polsce. Podróżni za pośrednictwem Portalu Pasażera mogą dowiedzieć się o wszelkich utrudnieniach oraz opóźnieniach pociągów. Na podobnych zasadach działa również aplikacja BILKOM. Jej użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanej wyszukiwarki połączeń w oparciu m.in. o swoje preferencje przejazdu, zapisywać ulubione trasy i dodawać konkretne połączenia do kalendarza w swoim telefonie, tak by otrzymać przypomnienie o planowanej godzinie odjazdu pociągu. Aplikacja uwzględnia również bieżące informacje o opóźnieniach i utrudnieniach w ruchu pociągów.

 

Jak Dojadę

Podróże komunikacją miejską w czasie epidemii COVID-19 mogą być utrudnione z wielu względów. W autobusach i tramwajach znacznie ograniczono liczbę pasażerów. Dodatkowo, w wielu miastach na bieżąco wprowadzane są zmiany w rozkładach jazdy oraz zmiany tras autobusów i tramwajów. Dlatego jeśli, prócz podróży pociągiem, planujesz też przejazd komunikacją miejską, dobrze mieć pod ręką aplikację, w której możesz sprawdzić najlepszą aktualną trasę przejazdu, godziny odjazdów i całkowity czas podróży. Aplikacja na pewno przyda się przy dojazdach na dworzec, nawet we własnym mieście. Jak Dojadę to od lat najpopularniejszy serwis tego typu, któremu zaufało mnóstwo pasażerów podróżujących na co dzień autobusami i tramwajami.

 

mObywatel

mObywatel to bezpłatna i oficjalna publiczna aplikacja mobilna, wydawana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale dzięki niej w podróż pociągiem nie trzeba już zabierać dowodu osobistego czy legitymacji szkolnej i studenckiej. Wystarczy korzystać z właściwych usług na swoim smartfonie. mTożsamość zastępuje dowód osobisty, a mLegitymacja szkolna i mLegitymacja studencka właściwe legitymacje. Dokumenty w aplikacji mObywatel uznawane są w pociągach POLREGIO, potwierdzają tożsamość i uprawniają do skorzystania ze zniżek ustawowych.

 

STOP COVID

Ostatnia aplikacja jaką polecamy przyda się każdemu, nie tylko w podróży, ale i podczas zakupów w osiedlowym sklepie czy spaceru z psem. STOP COVID to aplikacja typu „exposure notification” (czyli „powiadamianie o ekspozycji”), która pomaga w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wykorzystuje technologię bluetooth do tego by monitorować w naszym otoczeniu inne urządzenia, na których również jest zainstalowana. Aplikacja przez dwa tygodnie zachowuje w pamięci wszystkie „spotkania” takich urządzeń, które mają miejsca w odległości mniejszej niż bezpieczne dwa metry i które trwały minimum 15 minut. Jeśli w czasie tych czternastu dni właściciel któregoś z urządzenia zachoruje, ci użytkownicy aplikacji, którzy mieli z nim kontakt zostaną o tym powiadomieni (z zachowaniem anonimowości). Takie powiadomienie to sygnał, że powinieneś zachować szczególną ostrożność, ograniczyć kontakty z innymi i w ten sposób pomóc zahamować rozprzestrzenianie się choroby.

 

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi dotyczące aplikacji przydatnych w podróży sprawią, że nie tylko łatwiej zaplanujecie swoje przejazdy i kupicie bilety bez stania w kolejkach, ale także zadbacie o jak największe bezpieczeństwo podróży w tym trudnym dla nas wszystkim okresie.

 

 

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›