Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Festiwale filmowe w Polsce - TOP na lato!

Fani kina dobrze wiedzą, że lato to nie tylko odpowiedni czas na leniwy wypoczynek na plaży, ale również świetna okazja, by odwiedzić kilka filmowych miast! W wakacje w Polsce organizowanych jest bowiem sporo festiwali, podczas których można zobaczyć seanse nie tylko w salach kinowych, ale również wylegując się na leżaku pod chmurką.

Sezon na letnie festiwale filmowe właśnie wystartował, a my sprawdzamy, co jest grane w najbliższych dwóch miesiącach! Opcji jest naprawdę dużo, ale wybraliśmy dla Was 5 najbardziej wartościowych festiwali, oczywiście w miastach, do których dojedziecie z POLREGIO.


„Festiwal ANIMATOR” w Poznaniu, 5-11 lipca

To już 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, który odbywa się w Poznaniu. Tak, jak wskazuje na to nazwa wydarzenia, podczas tego festiwalu zaprezentowanych zostanie blisko 300 filmów animowanych. Nie spodziewajcie się jednak zobaczyć tu popularnych z telewizyjnych ekranów bajek. ANIMATOR daje widzom możliwość poznania produkcji bardziej niszowych, nieznanych szerokiej publiczności. Seanse oraz prelekcje w ramach festiwalu odbywać się będą w kinie Muza, CK Zamek, na Uniwersytecie  Artystycznym w Poznaniu oraz na letniej scenie w klubie festiwalowym mieszczącym się w Parku Wieniawskiego.


„Transatlantyk” w Łodzi, 12-19 lipca

Powołany przez Jana A.P. Kaczmarka, wybitnego kompozytora i laureata Oscara, festiwal Transatlantyk to artystyczna platforma łącząca film i muzykę oraz legendarnych i młodych twórców. W tegorocznym programie imprezy zaplanowano kilka polskich premier nowego kina zza granicy, retrospektywy wybitnych twórców oraz uwielbiane przez publiczność kino łóżkowe, czyli połączenie kina plenerowego i domowego zacisza w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej. Tematem przewodnim 9. edycji festiwalu są „Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny”. Co oznacza to hasło? O tym przekonacie się w dniach 12-19 lipca w Łodzi.


„Sopot Film Festiwal”, 13-21 lipca

Wakacyjne festiwale filmowe nie mogą ominąć nadmorskich kurortów. Dlatego, w połowie lipca, na jeden tydzień, Sopot zamieni się w filmową stolicą Polski. Podczas 19. odsłony Sopot Film Festiwal, widzowie będą mogli podziwiać m.in. retrospektywy laureatów Złotych Palm z Cannes: Asghara Farhadiego i Jorgosa Lantimosa, filmy z Ameryki Łacińskiej i Dalekiej Północy oraz koncert muzyki z filmów Quentina Tarantino. Seanse odbywać się będą nie tylko w salach kinowych, ale również w Galerii Sztuki, na miejskiej plaży oraz w ogrodzie Dworku Sierakowskich. Pojedyncze bilety wstępu na pokazy filmowe można kupić w cenie 15 zł, zaś za karnet trzeba zapłacić 160 zł.  Miłośników kina zapraszamy również na kolejny festiwal filmowy w Trójmieście we wrześniu – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to nie lada gratka, ciekawe komu tym razem przypadną „Złote Lwy”?

 

„Nowe Horyzonty” we Wrocławiu, 25 lipca–4 sierpnia

„Nowe Horyzonty” to największy spośród letnich festiwali filmowych odbywających się w Polsce. Na przełomie lipca i sierpnia do stolicy Dolnego Śląska zjadą twórcy i fani kina niezależnego z kraju i zagranicy. W ramach imprezy odbędą się pokazy setek filmów w sekcjach tematycznych oraz konkursy: międzynarodowy, filmów o sztuce oraz polskich i europejskich filmów krótkometrażowych. To będzie święto kina niezależnego, intrygującego i budzącego skrajne emocje. We Wrocławiu na pewno nie zabraknie też pokazów filmów kontrowersyjnych, nie bez powodu impreza ta zyskała bowiem miano najbardziej zbuntowanego festiwalu w Polsce.


„Letnia Akademia Filmowa” w Zwierzyńcu, 9-18 sierpnia

All you need is LAF – czyli „Letnia Akademia Filmowa” wzywa do Zwierzyńca! To ostatnia z większych imprez filmowych zaplanowanych na te wakacje w Polsce. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, 20. jubileuszowa edycja festiwalu odbywającego się w Zwierzyńcu będzie wyjątkowa. W ramach kilku cyklów filmowych zaprezentowana zostanie twórczość wybitnych reżyserów (m.in. Woody’ego Allena, Milosa Formana, czy Ingmara Bergmana). Widzowie będą mieli okazje zobaczyć sporo hollywoodzkich propozycji, odbyć podróż po kinematografii Izraela i Urugwaju oraz obejrzeć najlepsze polskie animacje. Co ciekawe, projekcje nocne i koncerty towarzyszące, będą się odbywać pod gołym niebem, na dziedzińcu browaru w Zwierzyńcu.


Wszystkie te wydarzenia zapowiadają się naprawdę wyjątkowo, fanom kina na pewno ciężko będzie wybrać tylko jedno z nich jako cel wakacyjnej wycieczki. Dlatego jeśli zdecydujecie się odwiedzić co najmniej 3 festiwalowe miasta tego lata, zachęcamy Was do skorzystania z REGIOkarnetu. Dzięki tej ofercie możecie podróżować po Polsce w czasie trzech dowolnie wybranych dni w ciągu dwóch kolejno następujących po sobie miesięcy za jedyne 65 zł. Zaś tym, którzy pojadą na jeden festiwal filmowy, ale za to z grupą przyjaciół, przypominamy, że przy wspólnym zakupie biletów skorzystacie z promocji „TY i raz, dwa, trzy” - za jeden bilet zapłacicie wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową, a reszta z nich będzie tańsza o ok. 30%! Pozostaje tylko sprawdzić program przedstawionych przez nas imprez filmowych i odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie – „gdzie nie może mnie zabraknąć?”.


Autor: POLREGIO

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›