Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

#Usłysz #usłysz Mazury

Wróciłam z Kirgistanu. Ze wszystkich krajów, które do tej pory odwiedziłam - ten stał się moim ulubionym. Była to jednak trudna i wymagająca wyprawa, po której potrzebowałam odpoczynku. Gdzie najlepiej się regeneruję? W Polsce. Tym razem wybrałam się na Mazury. 

 

Niezawodnym środkiem transportu jest pociąg przewoźnika kolejowego POLREGIO.

Po pierwsze cena – jak wiecie staram się wybierać tańsze połączenia. Bardzo budżetową opcją są bilety na weekend od POLREGIO. Bilet ważny jest od godziny 18 w piątek do godziny 6 rano w poniedziałek, dzięki czemu możemy wybrać się na kilka dni i odpocząć od gwaru miasta. W tzw. „długie weekendy” ważność biletu rozszerza się również na dni świąteczne sąsiadujące bezpośrednio z weekendem. Za bilet turystyczny zapłacimy 45 zł, a za mini bilet turystyczny 39 zł. Jeziora, morze, góry – czego dusza zapragnie! Szczegóły znajdziecie tutaj. 

Po drugie – w pociągach poznaje się ciekawych ludzi. Współpasażerowie często mają ciekawe historie, którymi chętnie się dzielą podczas kilkugodzinnej podróży.

Po trzecie – oszczędność czasu – w pociągu mam możliwość skupienia się tylko na moich rzeczach. To w podróży często planuje kolejne projekty i kierunki.

Brzmi ciekawie? Szczegółową mapę połączeń znajdziecie tutaj. Moja propozycja na weekend to natomiast Iława – jedno z najpiękniej położonych miast nad jeziorem Jeziorak, do którego dotrzecie z POLREGIO.

 

#Usłysz jazz

Muzyka towarzyszy mi całe życie i oprócz koncertów lubię jeździć na festiwale tematyczne, licznie organizowane w okresie letnim, w Polsce. Jednym z takich imprez muzycznych jest Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie. Impreza rozpocznie się w tym roku 10 sierpnia.


#Usłysz klekot bocianów

Mazury są bardzo gościnne w stosunku do bocianów. Jadąc pociągiem i obserwując przesuwający się krajobraz dojrzymy wiele gniazd tych pięknych ptaków, które o tej porze roku witają na świecie swoje potomstwo.

#Usłysz naturę

Nie ma nic bardziej relaksującego niż odpoczynek na łonie natury. Będąc w Iławie w kilkanaście minut dostaniecie się do Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. To obszar, na terenie którego utworzono kilka rezerwatów przyrody, dzięki czemu możecie obserwować kormorany, liczne ptactwo wodne czy podziwiać super czyste jezioro Jasne. W Iławie możecie wsiąść do pociągu POLREGIO i pojechać do Olsztyna. To miasto z którego szybko dostaniecie się do licznych jezior.

 

#Usłysz wodę

Żaglówka, rower wodny, łódka czy wpław - korzystajcie z wody lub posiedźcie nad brzegiem jeziora i wsłuchajcie się w wiatr. Woda działa na nas kojąco. Dla mnie czas spędzony na pomoście to istne spa dla psychiki. Stąd możemy udać się w miejsce kompletnej ciszy. Cisza jest twórcza. Spróbujcie wybrać się nad jezioro w strefie ciszy. Wykaz jezior znajdziecie tutaj. Siedząc nad brzegiem jeziora, wsłuchując się w wiatr, wyłączając telefon i muzykę wpadają mi do głowy najlepsze pomysły. Możecie skorzystać z roweru wodnego, wypłynąć na środek jeziora i pokontemplować przyrodę. Możecie o poranku popływać w orzeźwiającej wodzie i pobyć sam na sam ze swoimi myślami.

 

Kupujcie bilet POLREGIO i jedźcie w Polskę!


Kaja Kraska,

Globstory