Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Wakacyjny pociąg do zwiedzania

Smakoszy i kinomanów zapraszamy do Suchej Beskidzkiej. Na miejscu czeka perełka. To serwująca znakomite dania restauracja dworcowa. Mało kto wie, że na początku XX wieku prowadzili ów lokal rodzice Billy'ego Wildera, reżysera pracującego z samą Marilyn Monroe.

Kto z nas nie lubi wakacji. Wtedy mamy czas, żeby pocieszyć się labą i dojechać w miejsca lubiane i już poznane, ale i dotrzeć tam gdzie jeszcze nie byliśmy. Będziemy mieli kilka propozycji na destynacje właśnie nieznane i jedną podpowiedź na rzecz sprawdzoną i pewną. Ta podpowiedź natychmiast - do miejsca docelowego najlepiej dotrzeć pociągami POLREGIO. Dlaczego? Bo komfortowo i tanio.

Tanio to rzecz jasna sprawa względna, ale co Państwo na to, żeby przemieszczać się z miejsca w miejsce przez cały weekend za 45 zł? Prawda, że przyjazna cena? Warto zatem zerknąć w ofertę "Bilet turystyczny". Dla oszczędnych przygotowaliśmy także " Połączenie w dobrej cenie" z ponad 300 lokalizacjami, a dla tych którym miejsc docelowych ciągle mało skroiliśmy wspólną propozycję z PKP Intercity pod nazwą "Razem w Polskę".

Skoro wiemy już jak i za ile będziemy podróżować pakujemy manatki i ruszamy w drogę. Najpierw podpowiedź dla aktywnych. Kupujemy bilet do Krzyża Wielkopolskiego. Stąd już tylko 20 km do Starego Osieczna. Dowiezie nas tam specjalnie podstawiony przez organizatora samochód i już prawie wsiadamy do kajaka i zaczynamy spływ malowniczą rzeką Drawą. Prawie, bo poprzedza go spacer pełnym letnich aromatów lasem. Wiosłami machamy dobrych kilka godzin. W zamian zjawiskowe widoki, a po wszystkim równie ekscytujące smaki potraw z ogniska.

Smakoszy mamy po naszej stronie, dorzucimy do nich kinomanów i niech się wygodnie rozsiądą w pociągu z Krakowa do Suchej Beskidzkiej. Na miejscu czeka perełka. To serwująca znakomite dania restauracja dworcowa. Polecamy zwłaszcza zupę z pokrzyw! Mało kto wie, że na początku XX wieku prowadzili ów lokal rodzice Billy'ego Wildera, reżysera pracującego z samą Marilyn Monroe i mającego w dorobku aż 6 Oskarów! On sam urodził się tutaj o czym przypomina specjalna tablica - drogowskaz. Pokazuje kierunki na Berlin, Wiedeń, Paryż i Hollywood. Z tymi miastami związany był Wilder.

Z Suchej Beskidzkiej całkiem niedaleko do Rabki Zdrój. Ten kurort reklamuje się jako "Miasto na cztery pory roku" i potwierdzają to mamy szukające dla siebie odpoczynku, a dla swoich pociech zajęcia. W Chacie Artystycznej smyk jest w stanie pod okiem profesjonalistów zrobić swoją pierwszą w życiu ciupagę, a w pracowni Klajster Majster już bez względu na płeć i wiek można lepić z gliny przedmioty codziennego użytku. Do tego krajobrazy zapierające dech i znakomita baza wypadowa do wycieczek górskich, jazdy na rowerze czy treningów biegowych

Nie ma się co zastanawiać, czas na szybkie plany, zakup biletu po okazyjnej cenie w POLREGIO i eksplorujmy nasz piękny kraj pamiętając, że podróże kształcą.

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›