Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

#Zobacz Wakacyjny pociąg do zwiedzania

Smakoszy i kinomanów zapraszamy do Suchej Beskidzkiej. Na miejscu czeka perełka. To serwująca znakomite dania restauracja dworcowa. Mało kto wie, że na początku XX wieku prowadzili ów lokal rodzice Billy'ego Wildera, reżysera pracującego z samą Marilyn Monroe.

Kto z nas nie lubi wakacji. Wtedy mamy czas, żeby pocieszyć się labą i dojechać w miejsca lubiane i już poznane, ale i dotrzeć tam gdzie jeszcze nie byliśmy. Będziemy mieli kilka propozycji na destynacje właśnie nieznane i jedną podpowiedź na rzecz sprawdzoną i pewną. Ta podpowiedź natychmiast - do miejsca docelowego najlepiej dotrzeć pociągami POLREGIO. Dlaczego? Bo komfortowo i tanio.

Tanio to rzecz jasna sprawa względna, ale co Państwo na to, żeby przemieszczać się z miejsca w miejsce przez cały weekend za 45 zł? Prawda, że przyjazna cena? Warto zatem zerknąć w ofertę "Bilet turystyczny". Dla oszczędnych przygotowaliśmy także "Połączenie w dobrej cenie" z ponad 300 lokalizacjami, a dla tych którym miejsc docelowych ciągle mało skroiliśmy wspólną propozycję z PKP Intercity pod nazwą "Razem w Polskę".

Skoro wiemy już jak i za ile będziemy podróżować pakujemy manatki i ruszamy w drogę. Najpierw podpowiedź dla aktywnych. Kupujemy bilet do Krzyża Wielkopolskiego. Stąd już tylko 20 km do Starego Osieczna. Dowiezie nas tam specjalnie podstawiony przez organizatora samochód i już prawie wsiadamy do kajaka i zaczynamy spływ malowniczą rzeką Drawą. Prawie, bo poprzedza go spacer pełnym letnich aromatów lasem. Wiosłami machamy dobrych kilka godzin. W zamian zjawiskowe widoki, a po wszystkim równie ekscytujące smaki potraw z ogniska.

Smakoszy mamy po naszej stronie, dorzucimy do nich kinomanów i niech się wygodnie rozsiądą w pociągu z Krakowa do Suchej Beskidzkiej. Na miejscu czeka perełka. To serwująca znakomite dania restauracja dworcowa. Polecamy zwłaszcza zupę z pokrzyw! Mało kto wie, że na początku XX wieku prowadzili ów lokal rodzice Billy'ego Wildera, reżysera pracującego z samą Marilyn Monroe i mającego w dorobku aż 6 Oskarów! On sam urodził się tutaj o czym przypomina specjalna tablica - drogowskaz. Pokazuje kierunki na Berlin, Wiedeń, Paryż i Hollywood. Z tymi miastami związany był Wilder.

Z Suchej Beskidzkiej całkiem niedaleko do Rabki Zdrój. Ten kurort reklamuje się jako "Miasto na cztery pory roku" i potwierdzają to mamy szukające dla siebie odpoczynku, a dla swoich pociech zajęcia. W Chacie Artystycznej smyk jest w stanie pod okiem profesjonalistów zrobić swoją pierwszą w życiu ciupagę, a w pracowni Klajster Majster już bez względu na płeć i wiek można lepić z gliny przedmioty codziennego użytku. Do tego krajobrazy zapierające dech i znakomita baza wypadowa do wycieczek górskich, jazdy na rowerze czy treningów biegowych

Nie ma się co zastanawiać, czas na szybkie plany, zakup biletu po okazyjnej cenie w POLREGIO i eksplorujmy nasz piękny kraj pamiętając, że podróże kształcą.