Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Strona główna > Blog > Co w trawie piszczy w nowym sezonie 2023? Jakie nowe atrakcje turystyczne możemy zobaczyć i co jest planowane w nadchodzącym sezonie?

Co w trawie piszczy w nowym sezonie 2023? Jakie nowe atrakcje turystyczne możemy zobaczyć i co jest planowane w nadchodzącym sezonie?

Co w trawie piszczy w nowym sezonie 2023? Jakie nowe atrakcje turystyczne możemy zobaczyć i co jest planowane w nadchodzącym sezonie?
Odkrywaj z POLREGIO najnowsze atrakcje turystyczne naszego kraju. W sezonie 2023 masz do odwiedzenia wiele miejsc, do niedawna jeszcze niedostępnych dla podróżnych. Na liście nie brakuje też kuszących zapowiedzi, rozbudzających wyobraźnię osób spragnionych wrażeń. Zwiedzaj nasz kraj #najlepiejREGIOnalnie, odkrywając nowe, piękne lokalizacje.

Polacy uwielbiają podróżować i odwiedzać nowe miejsca. Aby ułatwić Ci odnalezienie ich, przygotowaliśmy zestawienie atrakcji, które jeszcze niedawno nie były otwarte dla zwiedzających. Co więcej, listę wzbogaciliśmy o szereg wież i punktów widokowych, wśród których również nie brakuje prawdziwych perełek. Podróżuj #najlepiejREGIOnalnie i odkrywaj z nami prawdziwe piękno naszego kraju.

 

 

Wieże i punkty widokowe, które musisz zdobyć


Masz wolny weekend i nie wiesz, co zrobić z czasem? Kup bilet turystyczny POLREGIO i wybierz się na poszukiwanie najpiękniejszych punktów widokowych w swojej okolicy. Znajdziesz je praktycznie w każdym regionie. Poniżej wyróżniliśmy po dwa, charakterystyczne miejsca, będące ikonami czterech części Polski.

Wieże i punkty widokowe na północy:
Kaszubska Wieża Widokowa - położona w Szymbarku blisko Kościerzyny. Rozciąga się z niej wspaniały widok na rezerwat przyrody Ostrzycki Las i jezioro Patulskie oraz Ostrzyckie;
punkt widokowy nad Zatoką Pucką - prowadzi do niego Ścieżka Rowerowa R10. Podziwiać z niego możesz nie tylko na zatokę, ale i Mierzeję Helską.

Wieże widokowe na południu:
wieża widokowa w Krynicy-Zdroju - wyróżnia ją unikalna konstrukcja drewniana. Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena;
wieża widokowa na Skiełku - nowy obiekt, pozwalający spojrzeć z góry na cały Beskid Wyspowy. Położona jest niedaleko Nowego Sącza.

Wieże widokowe na wschodzie:
wieże widokowe nad Bugiem - dwa obiekty niedaleko miejscowości Siemiatycze. Odwiedzenie ich to idealny pomysł na wycieczkę rowerową z Siedlec;
wieża „na Magdalence” - nowoczesna konstrukcja wyróżnia ten obiekt na mapie Polski. Stoi blisko Rzeszowa, może być celem pieszej wycieczki.

Wieże widokowe na zachodzie:
Sky Walk - wieża w Świeradowie-Zdroju, będąca częścią ścieżki w chmurach. Atrakcja gwarantująca świetną zabawę, ale i ogromne emocje;
wieża widokowa nad Jeziorem Nowowarpieńskim - położona blisko Szczecina, znajduje się między Jeziorem Nowowarpieńskim a Zatoką Nowowarpieńską. Z jej szczytu rozciąga się widok na Zalew Szczeciński.

 

Nowe oraz zapowiadane atrakcje centralnej i północnej Polski


Nie stój w kolejkach do kas na dworcach. Skorzystaj z Videomatów POLREGIO, które znajdziesz w wielu miastach. Wygodnie kupisz w nich bilety na pociągi do miast, w których są najnowsze atrakcje turystyczne północnej i centralnej części naszego kraju.


Nowe Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem
W drugiej połowie 2022 roku otwarte zostało nowe Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem. Położone jest w Stębarku niedaleko Olsztyna, tuż przy polu bitwy pod Grunwaldem. To nowoczesny obiekt, dysponujący multimedialną salą wystawową, skierowaną do zwiedzających w różnym wieku. Nowością jest tam imponująca sala rycerska. Zgodnie z zapowiedziami, mają w niej być organizowane walki członków bractw rycerskich, które widzowie będą mogli oglądać na żywo.

Wyjątkowym miejscem na terenie obiektu będzie odtworzona kaplica bitewna. Wykorzystanie nowoczesnych technologii, w postaci słupów świetlnych, sprawi, że perfekcyjnie oddaje ona wygląd tej prawdziwej, która stała na polu bitwy. Zebrane w tym muzeum eksponaty podzielone zostały na 10 bloków tematycznych. Ponadto zwiedzający będą mogli oglądać także związane z Grunwaldem filmy, prezentacje i korzystać z interaktywnych map, pozwalających dokładnie śledzić przebieg legendarnej bitwy.


Orientarium w Łodzi
Miłośnicy zwierząt koniecznie wybrać się muszą to nowego orientarium, otwartego w ZOO w Łodzi. To najnowocześniejszy w całej Europie pawilon skupiony na faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Na miejscu będziesz miał okazję zobaczyć m.in.:
● największy w Europie wybieg dla słoni,
● 35 gatunków zwierząt lądowych,
● 180 gatunków ryb,
● gatunki unikatowe i zagrożone wyginięciem,
● tunel do obserwacji płaszczek i rekinów,
● rafy koralowe,
● największe krokodyle w Europie,
● jedyne w Polsce orangutany sumatrzańskie,
● i wiele innych, wspaniałych atrakcji.

Odwiedzając orientarium, zyskujesz okazję do zwiedzenia całego ZOO. Sprawdź terminy karmień pokazowych, bogatą ofertę edukacyjną oraz gastronomiczną i zaplanuj w tym miejscu cały dzień. Atrakcji jest tak dużo i są na tyle różnorodne, że bez chwili nudy spędzisz tu czas zarówno samemu, jak i z rodziną czy przyjaciółmi. Poznasz świat dzikiej przyrody, przyjrzysz się wyjątkowym zwierzętom i dowiesz wielu rzeczy, o których nie miałeś pojęcia.


Uzdrowisko w Lidzbarku Warmińskim
Zgodnie z zapowiedziami Lidzbark Warmiński ma w 2023 roku otrzymać oficjalny status uzdrowiska. Od kilku lat miasto to słynie z Term Warmińskich, cenionych przez podróżnych z całej Polski. Wkrótce natomiast możliwe będzie tam wykonywanie czynności rehabilitacyjnych, leczniczych i fizykoterapii z zakresu:
● chorób układu narządów ruchu,
● zaburzeń neurologicznych,
● chorób układu krążenia,
● zaburzeń przemiany materii.

Osoby odwiedzające to miejsce będą mogły skorzystać m.in. z:
● aeroterapii,
● kinezyterapii,
● helioterapii,
● balneoterapii,
● fizykoterapii,
● krioterapii.

Do dyspozycji gości pozostaje także powstały w 2017 roku Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny. To region idealnie nadający się zarówno do błogiego wypoczynku i relaksu, jak i rekreacji. Przepiękne krajobrazy zachęcają do pieszych spacerów tzw. Lidzbarskimi Serpentynami. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zaplanować wycieczkę szlakiem tablic edukacyjnych, poznając największe walory tego regionu Polski.


Mazurska Pętla Rowerowa
Jeden z projektów najbardziej wyczekiwanych przez polskich fanów jednośladów. Mazurska Pętla Rowerowa ma powstać w 2023 roku i prowadzić wokół krainy Wielkich Mazurskich Jezior. Zgodnie z początkowym założeniem szlak główny miał mieć ok. 300 km długości. Doskonale nadawać się więc będzie na kilkudniową wycieczkę. Dodatkowo wytyczonych ma być jeszcze 500 km lokalnych tras rowerowych. Turyści, którzy zdecydują się na ich pokonanie, będą podróżować przez najpiękniejsze regiony Warmii i Mazur.

Twórcy chcą, by cała trasa była dobrze oznakowana, a po drodze rowerzyści mogli korzystać z licznych udogodnień. Mowa tu m.in. o miejscach widokowych, punktach przeznaczonych do wypoczynku czy wypożyczalniach sprzętu. W czasie drogi mijać też będziesz 9 wież widokowych, a z każdej z nich rozciągał się będzie niesamowity widok.


Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie
Kolejna atrakcja, na której otwarcie w 2023 roku liczy wielu turystów. Morskie Centrum Nauki w Szczecinie planowo ma zacząć działać 27 maja i z pewnością w sezonie wiosenno-letnim będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem turystów. To nowoczesny obiekt, łączący dobrą zabawę z edukacją. Skierowany jest do gości w różnym wieku oraz całych rodzin.

Na miejscu znaleźć się mają nie tylko tradycyjne wystawy. Organizowane mają tam być też widowiska oraz pokazy naukowe. Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach, a także odwiedzić planetarium. Do dyspozycji najmłodszych będą aktywności z zakresu modelarstwa, nauk biologiczno-chemicznych czy mechatroniczno-fizycznych.

Nowe i zapowiadane atrakcje w południowej Polsce


Aplikacja mobilna POLREGIO to rozwiązanie dla osób, które cenią szybkość i nowoczesność. W kilka sekund wybierzesz trasę, kupisz bilet i będziesz mógł przejść do planowania wycieczki w południowe zakątki naszego kraju. Tam natomiast czekają na Ciebie wyjątkowe miejsca warte zobaczenia. To prawdziwa gratka dla miłośników gór, ceniących delektowanie się niesamowitymi widokami.


Kolej gondolowa nad Jeziorem Solińskim
Podróż koleją gondolową nad Jeziorem Solińskim to unikatowe doświadczenie. Pozwala spojrzeć z góry na całą okolicę. Panorama Bieszczad na pewno Cię zachwyci, a po 1,5 km podróży dotrzesz na stację końcową na Górze Jawor. To jednak nie koniec atrakcji, bo w jej górnej części pozostaje jeszcze otwarty taras. Możesz spędzić tam romantyczne chwile ze swoją drugą połówką, obejrzeć zachód słońca z przyjaciółmi lub pokazać wspaniałe widoki swoim dzieciom.


Najdłuższa w Polsce tyrolka: w Wańkowej w Bieszczadach
Pozostając w klimacie bieszczadzkich widoków, polecamy odwiedzenie najdłuższej tyrolki w Polsce w Wańkowej. Zgodnie z zapowiedziami, ma ona zostać otwarta jeszcze przed sezonem wakacyjnym 2023. Ma mieć dwie, 1350-metrowe linie, zawieszone 48 metrów nad ziemią. Obiekt powstaje na terenie Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski, który kojarzony do tej pory był przede wszystkim ze stacją narciarską.

Początek tyrolki ma być na szczycie góry, tuż obok stacji kolei linowej. Dojedziesz nią natomiast aż do przeciwległego zbocza góry. Co ciekawe, zależnie od rodzaju liny, zjazd odbywał się będzie na siedząco lub leżąco. Sam pomysł spotkał się z głośną aprobatą turystów, którzy coraz chętniej odwiedzają przepiękne, dzikie Bieszczady.


Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach
Spacery w chmurach podbiły serca Polaków. Zarówno wieże widokowe, jak i ścieżki wytyczane w koronach drzew, cieszą się ogromną popularnością. Trudno się zatem dziwić, że takich miejsc powstaje w naszym kraju coraz więcej. W 2023 roku warto odwiedzić kolejną, wyjątkową atrakcję tego typu - znajdującą się w Ciężkowicach. To miejscowość leżąca między Tarnowem a Nowym Sączem, do którego wygodnie dotrzesz naszymi pociągami.

Czeka na Ciebie mierząca 17 metrów wysokości i 1020 m długości ścieżka w koronach drzew. To szansa, aby przespacerować się wśród najwyższej partii lasu i zobaczyć, jak świat wygląda z tej niecodziennej perspektywy. Możesz w tym miejscu wypocząć na świeżym powietrzu i spędzić przyjemne chwile wraz z bliskimi. Podczas spaceru czekają na Was tablice edukacyjne oraz gry dla najmłodszych. Z ich pomocą dowiecie się wielu interesujących faktów o całym regionie Pogórza Ciężkowickiego.

 

Odkrywaj nowe perełki na turystycznej mapie Polski z POLREGIO!


Z POLREGIO możesz odwiedzić wszystkie nowe atrakcje turystyczne w Polsce, kiedy tylko będziesz miał na to ochotę. Wybieraj trasy, kupuj bilety i planuj zarówno jednodniowe wyjazdy, jak i dłuższe urlopy pełne atrakcji. Nie zapominaj przy tym, że podróżować #najlepiejREGIOnalnie, bo nasz kraj skrywa naprawdę wiele fantastycznych miejsc, które musisz odwiedzić!