Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Lubuskie
Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO – Park Mużakowski

  • Park Mużakowski to jedno z największych historycznych założeń parkowych

    Park Mużakowski to jedno z największych historycznych założeń parkowych

Województwo lubuskie skrywa w sobie wiele turystycznych perełek, a w tym roku Oddział Lubuski Przewozów Regionalnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim postanowił ułatwić wszystkim pasjonatom podróży odkrywanie ich!

W ramach akcji promowanej hasłem „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO” uruchomione zostały pociągi specjalne dające możliwość dotarcia w różne zakamarki województwa.


12 maja punktualnie o 8:20 wyruszył pierwszy przejazd z Zielonej Góry i zawiózł Pasażerów do malowniczych Tuplic, gdzie po ciepłym przywitaniu przez Panią Wójt Katarzynę Kromp, wycieczka przeszła nad „Staw Kołkowy”.

Ten wyjątkowy akwen wodny powstał poprzez zapadnięcie się sklepień dawnych kopalni głębinowych. Obecnie nad taflą stawu można zobaczyć wystające czubki wyschniętych pni drzew (to od nich staw otrzymał swoją nazwę). Spokój lasu i piękne widoki koiły nerwy, domowej roboty ciasta upieczone przez lokalne gospodynie domowe umiliły uczestnikom czas drugiego śniadania, a ciekawe historie sprawiły, że miało się ochotę zostać w tym pięknym wyjątkowym miejscu na dłużej.

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd autokarem do Łęknicy, a dokładnie do znajdującego się w tej miejscowości Parku Mużakowskiego. Założony w 1815 roku przez księcia Hermanna Ludwiga von Pücklera-Muskau, zajmuje powierzchnię około 728 ha i rozciąga się po obu stronach Nysy Łużyckiej, która stanowi naturalną granicę polsko-niemiecką. Razem z panią przewodnik z PTTK Zielona Góra uczestnicy wycieczki wybrali  się na pieszą wędrówkę po alejach tego pięknego parku. Imponująca posiadłość księcia oraz przylegające do niej budynki wprawiły wszystkich w zachwyt. Usłyszane historie pobudzały  wyobraźnię. Nie jest możliwe zwiedzenie całego parku w jeden dzień, ale to co udało się zobaczyć w sobotę, pozostawiło we wszystkich pragnienie powrotu i odkrycia kolejnych ścieżek.


Była to pierwsza z wielu, zaplanowanych przez POLREGIO wycieczek po województwie lubuskim i na pewno nie ostatnia.

Zapraszamy na kolejne wyprawy z tego cyklu!


Zobacz wszystkie artykuły