Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Strona główna > Blog > Krótkie i łatwe szlaki w Tatrach - najlepsze trasy

Krótkie i łatwe szlaki w Tatrach - najlepsze trasy

 

Gdzie znaleźć górskie, łatwe trasy? Tatry są ich pełne, dzięki czemu Zakopane przyciąga turystów z całej Polski. Nie masz zbyt wiele czasu, bo przyjeżdżasz tam tylko na jeden dzień lub weekend? Musisz więc dobrze zaplanować swój pobyt, aby nie stracić z niego ani chwili. Z POLREGIO zorganizujesz każdą podróż regionalną, która pozostawi po sobie wiele wspaniałych wspomnień.

Jaki jest najłatwiejszy szlak w Tatrach? To pytanie, na które odpowiedzieć można na wiele rozmaitych sposobów. Pod uwagę mogą być brane takie aspekty, jak m.in.: długość drogi, jej nachylenie, różnica wysokości czy czas potrzebny do jej pokonania. 

Poniżej przedstawiliśmy kilka uniwersalnych propozycji, które powinny przypaść do gustu różnego typu turystom. Coś dla siebie znajdą zarówno fani szczytów, jak i klimatycznych schronisk. 

 

 

Na naszej liście nie zabrakło nawet spokojnych spacerów po urokliwych dolinach i fascynujących jaskiń. Czas więc pobrać aplikację POLREGIO, kupić bilet do Zakopanego i wyruszyć na podbój górskich ścieżek!

 

Jaki jest najłatwiejszy szlak w Tatrach?

Osoby odwiedzające Tatry, łatwe szlaki znajdą praktycznie na każdy kroku. Najważniejsze jest jednak, aby przyjemny spacer miał satysfakcjonujące zakończenie. Właśnie dlatego tak lubiany jest Nosal. To jeden ze szczytów znajdujących się najbliżej Zakopanego. Z centrum miasta dotrzesz tam w nieco ponad 1,5 godziny. Kieruj się ku Kuźnickiej Polanie. Następnie skręć w lewo i podążaj zielonym szlakiem, aż znajdziesz się na 1206 m n.p.m. Z tego miejsca roztacza się wspaniały widok. Jeśli pogoda dopisze, zobaczysz Gubałówkę, Zakopane, a nawet inne, okoliczne miejscowości. Z drugiej strony z kolei czeka na Ciebie monumentalny Giewont, ozdobiony charakterystycznym krzyżem, Kasprowy oraz Orla Perć.

Droga na Nosal prowadzi nieco pod górę, ale każdy powinien sobie dać z nią radę bez większego problemu. Jeśli zostanie Ci jeszcze nieco czasu po dotarciu na szczyt, możesz podejść kawałek dalej, na Przełęcz Nosalową lub nawet zrobić pętlę i iść dalej zielonym szlakiem ku dolnej stacji kolei linowej na Kasprowym Wierchu. Stamtąd natomiast łatwo wrócić do miasta.

Proste szlaki w Tatrach mają swój urok. Odwiedź Jaskinię Dziurę


Krótkie trasy w Tatrach nie muszą zawsze prowadzić na szczyty. Mogą one cieszyć także osoby, które nie mają najlepszej kondycji lub nie są w pełni sprawne ruchowo. W takim przypadku z Zakopanego warto wybrać się do Doliny ku Dziurze. To spokojne i przyjemne miejsce, idealne na rodzinny spacer. W dodatku wejście tam jest całkowicie bezpłatne i w pełni bezpieczne.

Warto - przy okazji tej wędrówki - zobaczyć położoną najbliżej Zakopanego jaskinię udostępnioną dla turystów do zwiedzania. Mowa tu o Dziurze, do której prowadzi niebieski szlak turystyczny. Przez całe lato panuje tam przyjemny chłód, pozwalający ukryć się przed palącym słońcem. Co ciekawe, zdaniem górali w tym miejscu przez pewien czas miał rzekomo ukrywać swoje łupy Wojtek Mateja - ostatni z tatrzańskich zbójników.


Najłatwiejszy szlak w Tatrach? Odwiedź Hotel PTTK Kalatówki


Przemierzając łatwe szlaki, Zakopane zostaw nieco za sobą i postaraj się dotrzeć do Hotelu Górskiego PTTK Kalatówki. Wystarczy, że pójdziesz niebieskim szlakiem, kierując się z Krupówek w stronę Kuźnic. To klimatyczne schronisko górskie, łączące w sobie nowoczesność z tradycją. Turyści bardzo je lubią, bo z jego okolicy rozciągają się wspaniałe widoki na wyższe partie gór.

Tuż obok hotelu znajduje się Polana Kalatówki, z której widać leniwie jeżdżącą kolejkę na Kasprowy. Warto wybrać się tam wiosną, gdy cały teren roi się od krokusów. Często odpoczywając w tym regionie, trafić możesz ponadto na wypas owiec. Samo dotarcie na miejsce zajmuje około 2 godzin z serca Zakopanego. Droga natomiast ma niewielkie nachylenie i nie powinna być szczególnie męcząca nawet dla weekendowych piechurów.

 

Łatwe szczyty w Tatrach - Sarnia Skała


Chcesz odkryć jeszcze więcej łatwych szlaków? Zakopane możesz odwiedzać w każdy weekend, podróżując regionalnie. POLREGIO umożliwia zakup biletów turystycznych, z których skorzystasz od piątkowego wieczora, aż do pierwszego poranka po dniach wolnych. W ten sposób szybko i łatwo dostaniesz się w góry i wrócisz do domu, nie wykorzystując ani jednego, dodatkowego dnia urlopowego. Co istotne, tyle czasu w zupełności wystarczy, by zdobyć naprawdę piękne szczyty i zobaczyć wspaniałe krajobrazy.

Czas wybrać się na Sarnią Skałę. Prowadzi do niej naprawdę łatwa trasa. Tatry w tym regionie dostępne są zarówno dla małych dzieci, jak i osób starczych czy o słabej kondycji fizycznej. Z centrum Zakopanego wejdziesz na wysokość 1377 m n.p.m. w niecałe 3 godziny. Możesz jednak tę drogę znacznie skrócić, organizując dojazd np. pod Wielką Krokiew. Stamtąd zostały Ci już tylko dwie godziny spacerku, przez dwa piętra Doliny Białego i Czerwoną Przełęcz. Większość trasy prowadzi spokojnym, żółtym szlakiem, wzdłuż Białego Potoku. Ostatni fragment to Ścieżka pod Reglami, oznaczona na czarno. Przejście tego odcinka jest osiągalne praktycznie dla każdego, a wielu turystów nie będzie potrzebowało nawet chwili przerwy na odpoczynek.

 

Łatwa trasa w Tatrach, prosto na Kopieniec


Kopieniec jest bardzo podobny do opisywanego wcześniej Nosala. Zakopane opuszczasz w ten sam sposób, również mijając Murowanicę i skręcając w lewo na Kuźnickiej Polanie. Tym razem jednak na Przełęczy Nosalowej idź prosto, na żółty szlak, aż do Olczyskiej Polany. Dalej odbij w prawo na trasę zieloną, a na Polanie skręć w lewo, aby zdobyć szczyt o wysokości 1328 m n.p.m.

Fakt, że trasa ta jest nieco dłuższa, bo w jedną stronę zająć może nawet ponad 3 godziny. Ponownie jednak skrócisz ją o ok. godzinę, organizując dojazd do ul. Przewodników Tatrzańskich. Najprzyjemniejszy i mało wymagający powrót prowadził będzie natomiast przez Halę Kopieniec i dalej, czerwonym szlakiem, ku Toporowej Cyrhli. Stamtąd busem łatwo i szybko podjedziesz do miasta.

 

Przyjeżdżaj w Tatry, choćby na weekend!


Podróżuj #najlepiejREGIOnalnie do Zakopanego i wędruj krótkimi szlakami w Tatrach. Wyżej przedstawiliśmy kilka najlepszych propozycji, to jednak nie koniec listy. Rozwijaj ją sam, poznając ciągle nowe ścieżki. Jeśli kochasz góry, to kup bilet na pociąg POLREGIO. Możesz to zrobić w wygodnych videomatach, które umieściliśmy na dworcach rozsianych w całej Polsce. Z ich pomocą bez przeszkód dotrzesz w najwyższe polskie góry, gdzie czeka na Ciebie jeszcze wiele wspaniałych miejsc.