Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Najlepsze aplikacje do nauki - nasze TOP 5

Mieszkasz daleko i musisz dojeżdżać do szkoły lub na uczelnię pociągiem? Z pewnością masz już kupiony swój bilet okresowy POLREGIO i przygotowane książki do czytania podczas codziennych podróży. Jeśli jednak znudzi cię lektura, możesz znaleźć inne sposoby na poszerzanie swojej wiedzy!

Przeczytaj nasz ranking TOP 5 aplikacji do nauki, które znacznie ułatwią ci przyswajanie wiedzy
i z których możesz korzystać w trakcie podróży pociągiem:

1. Duolingo

Duolingo nie trzeba przedstawiać - to bardzo dobrze znana aplikacja wśród miłośników języków obcych. Pomaga ona uczyć się języków, wykorzystując elementy gry, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami. Nauka w niej jest podzielona na małe etapy, w których poznajemy nowe słówka. Ukończenie każdego etapu daje nam specjalne punkty, za które można kupić dodatkowe lekcje czy testy językowe. Dzięki niej można nauczyć się nawet 30 języków! Osoby z praktycznym podejściem na pewno zainteresują się kursem norweskiego czy niemieckiego, a pasjonaci mogą przyswajać sobie język esperanto, łacinę, a także język valyriański, stworzony na potrzeby sagi Pieśń lodu i ognia George’a R.R. Martina, czyli słynnej Gry o Tron.

To świetna metoda nauki języka dla tych, którzy nie lubią siedzieć nad książkami
i wkuwać trudnej gramatyki - tutaj można uczyć się, grając w ulubioną grę. Do tego można grać w nią w trakcie podróży pociągiem - wystarczy wyciągnąć telefon
i czerpać nową wiedzę!

2. Quizlet

To doskonała aplikacja dla tych, którzy cenią sobie naukę przez tworzenie fiszek. Chociaż wydaje się, że fiszki są pomocne tylko przy nauce słówek - to nic bardziej mylnego! Można uczyć się z nich także stolic państw, nazw rzek lub po prostu tworzyć hasła, które kojarzą nam się z informacjami, które musimy zapamiętać.

Na Quizlet można korzystać z fiszek przygotowanych przez innych użytkowników, a także tworzyć własne i dzielić się nimi z innymi. 

Quizlet to bardzo praktyczne rozwiązanie - nie trzeba brać ze sobą w podróż drobnych karteczek i martwić się, że się zgubią czy rozsypią - wystarczy wziąć telefon w dłoń i przygotowywać się do nadchodzącej klasówki! Czas spędzony w pociągu zleci bardzo szybko!

3. Google Arts & Culture

To aplikacja dla tych, którzy nie tyle chcą utrwalać wiedzę zdobytą w szkole, ale poszerzać swoje horyzonty w dziedzinie historii sztuki. W Google Arts&Culture można odbyć wirtualny spacer po muzeach i galeriach, zapoznać się z sylwetkami najsłynniejszych artystów, a także zagłębić się w wywiady i artykuły na temat różnych gałęzi sztuki. Atrakcyjna forma sprawia, że treści przegląda się bardzo szybko i przyjemnie, a dzięki usłudze Google Translate nie musimy znać angielskiego, by zrozumieć artykuły - teksty zostaną dla nas przetłumaczone. Możemy także zrobić sobie zdjęcie i zobaczyć, do jakiego słynnego portretu jesteśmy podobni!

Czytając o wielkiej sztuce w aplikacji, nawet nie zauważymy, jak szybko upłynął nam czas do kolejnej stacji. Do tego, by korzystać z Internetu nie zawsze trzeba używać własnego transferu danych - w części naszych pociągów dostępne jest bezpłatne wifi! Sprawdzaj, czy w twoim pociągu działa bezprzewodowa sieć - wypatruj oznaczeń na wagonach taboru.

4. Photomath

Miewasz trudności w nauce matematyki? To aplikacja właśnie dla Ciebie! Wystarczy zrobić zdjęcie matematycznego wzoru - Photomath rozwiąże równanie i dodatkowo rozbije je na mniejsze działania, dzięki czemu łatwiej zrozumiesz, w jaki sposób dojść do takiego wyniku.

Aplikację możesz wykorzystać przy podstawowych działaniach dodawania czy odejmowania, ale także rozwiązuje działania trygonometryczne i jest świetnym wsparciem nawet na poziomie studiów. Doskonale sprawdzi się, by sprawdzić zadanie domowe czy wytłumaczyć trudniejszy przykład, którego nie omówiono na lekcji. Jeśli przygotowujesz się do testów z matematyki w trakcie porannej podróży pociągiem, dzięki Photomath upewnisz się, że dobrze rozumiesz dane zagadnienia.  Aplikacja jest dostępna na systemy iOS i Android i działa także bez wifi.

5. Pacifica

Ucząc się i poszukując nowej wiedzy, musimy także zadbać o swój komfort psychiczny i spokój. Przebodźcowany i zestresowany umysł z trudnością przyswaja wiedzę, dlatego warto mieć pod ręką nie tylko aplikacje, które ułatwiają naukę nie tylko wiedzy szkolnej, lecz także takiej o samym sobie, która pomoże w skupieniu
i relaksacji. Aplikacją godną polecenia jest aplikacja Pacifica. Dzięki niej możesz nauczyć się ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, które pomogą ci odstresować się i uspokoić. Dostępne są w niej też techniki nauki kształtowania zdrowych nawyków oraz trening wyznaczania prozdrowotnych celów.

Dostępne w aplikacji kojące widoki i dźwięki, takie jak widok na morze czy śpiew ptaków, pomagają nabrać dystansu psychicznego i uspokoić swoje emocje,
a dostępny “myślowy dziennik” pomaga porządkować swoje przemyślenia - i przy tym stworzyć w sobie przestrzeń na nową wiedzę! Jadąc rano pociągiem możesz spróbować zrobić trening uważności i nastawić się pozytywnie na cały dzień!

Aplikacja POLREGIO z biletem odcinkowym!

Poza tymi 5 aplikacjami, których nie może zabraknąć na Twoim telefonie w tym roku szkolnym i akademickim, pamiętaj o jeszcze jednej aplikacji - aplikacji POLREGIO! Jest bezpłatna - dzięki niej kupisz bilety szybko, bez stania w kolejce
i z ustawowymi zniżkami! Co ważne, dostępny w niej jest także Twój imienny bilet odcinkowy na codzienne dojazdy do szkoły z POLREGIO. W naszej aplikacji dokonasz płatności szybko, bezpiecznie i bez zbędnego kontaktu z innymi - o każdej porze. Ponadto łatwo sprawdzisz w niej aktualny rozkład jazdy i regulaminy. Pobierz aplikację i miej swoje bilety zawsze pod ręką!


AUTOR: POLREGIO
Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

Miasta akademickie - gdzie w październiku budzi się życie?

Miasta akademickie - gdzie w październiku budzi się życie?

Październik od zawsze kojarzy się z początkiem roku akademickiego. To miesiąc, w którym wiele miast wypełnia się młodymi ludźmi, którzy postanowili powalczyć o wyższe wykształcenie i rozpoczęli naukę na jednej z 369 polskich szkół wyższych.

Czytaj więcej ›
Niezwykły świat pociągów na Instagramie #zostańwdomu

Niezwykły świat pociągów na Instagramie #zostańwdomu

Kochasz pociągi, podróże po torach i wszystko to, co związane z koleją? Teraz jednak wydaje Ci się, że nie masz jak pielęgnować tej pasji, bo przestrzegasz zasad i w czasie epidemii nie podróżujesz rekreacyjnie i jak każdy z nas wyznajesz zasadę #zostańwdomu?

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Zakopane jakiego nie znacie – alternatywny przewodnik po stolicy polskich Tatr

Zakopane jakiego nie znacie – alternatywny przewodnik po stolicy polskich Tatr

Zakopane to jedno z ulubionych miast Polaków. Odnajdują się tu pasjonaci sportów zimowych i miłośnicy przyrody. Zakopane przez wiele lat było też ważnym ośrodkiem artystycznym. To tutaj, w Willi Literatów „Astoria”, Wisława Szymborska otrzymała informację o przyznaniu jej nagrody Nobla.

Czytaj więcej ›