Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Strona główna > Blog > TOP 5 atrakcji na deszczową pogodę. Jesienny weekend w Warszawie!

Jesienny weekend w Warszawie: TOP 5 atrakcji na deszczową pogodę

Październikowa pogoda płata różne figle - a słoneczne dni przeplata z porywistymi burzami. Czy to oznacza, że jesienią należy rezygnować z podróżowania? Absolutnie nie! Warto wybrać się na city break do jednego z polskich miast, a najlepiej do takiego, w którym zawsze się coś dzieje - do Warszawy!

W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, dokąd możecie wybrać się w stolicy, jeśli w trakcie weekendowego wypadu złapie Was deszcz. Pamiętajcie o zachowaniu dystansu społecznego, maseczce, częstej dezynfekcji rąk - i w drogę! 

Planowanie wypadu do Warszawy, niezależnie od prognozowanej pogody, warto zacząć od zakupu biletu na pociąg POLREGIO. Siatkę naszych pociągów, które dojeżdżają do stolicy oraz aktualny rozkład jazdy sprawdzicie na naszej stronie polregio.pl lub w aplikacji POLREGIO. Specjalnie z myślą o podróżnych udających się do Warszawy stworzyliśmy ofertę Bilet Warszawski z POLREGIO. To specjalna, pozataryfowa oferta POLREGIO, która umożliwia bezpłatny przejazd wszystkimi środkami komunikacji miejskiej ZTM w Warszawie (autobusy, tramwaje, metro i SKM) przez 75 minut w strefie 1 lub 90 minut w strefie 1 i 2 - i to przez 12 godzin od przyjazdu do stolicy! Więcej o ofercie BILET WARSZAWSKI z POLREGIO przeczytacie w serwisie: https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/oferty-krajowe/bilet-warszawski-z-polregio/ A dokąd warto pojechać? Skorzystajcie z naszych propozycji:


1.
Centrum Nauki Kopernik

 Deszczowa pogoda sprzyja zaszyciu się na długie godziny w ciekawym muzeum. Idealną propozycją jest wizyta w Centrum Nauki Kopernik. To nowoczesne centrum nauki znajduje się nad Wisłą, tuż przy stacji II linii metra o takiej samej nazwie, dlatego warto wybrać właśnie ten środek transportu. Stacja Rondo ONZ znajduje się tylko 650 metrów od Dworca Centralnego! To idealna szansa na wykorzystanie Biletu Warszawskiego z POLREGIO. Centrum Nauki Kopernik zachwyca niebanalną architekturą i ciekawą ekspozycją. Aktualnie w Centrum prowadzone jest kilka wystaw - znajdziemy tu przestrzeń do prowadzenia eksperymentów, ekspozycję o przybieraniu perspektywy zwierząt, a także czasową wystawę poświęconą rowerom. Poza wystawami można także udać się na spektakl w Planetarium - repertuar jest bardzo zróżnicowany i dobrany do różnych grup odbiorców - szczególnie dzieci znajdą tutaj coś dla siebie! Wizytę, na którą warto przeznaczyć całe popołudnie, możemy zakończyć zakupami w muzealnym sklepiku - jest tam mnóstwo edukacyjnych gadżetów, które będą świetną pamiątką lub prezentem dla najbliższych.

 UWAGA: Ze względu na niepewną sytuację epidemiczną warto na bieżąco śledzić informacje na stronie internetowej Centrum lub ich profil na Facebooku, aby dowiedzieć się, jak wyglądają aktualne zasady zwiedzania.

 
2. Galeria Zachęta

Wizyta w Zachęcie to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki współczesnej, szczególnie warta odwiedzenia w pochmurny, wietrzny dzień, gdy pogoda nie zachęca do spacerów po ulicach. Położona w zabytkowym gmachu, posiadająca bogatą historię, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki działa prężnie i wciąż prezentuje prace najciekawszych współczesnych artystów krajowych i zagranicznych. Do Zachęty z okolic Dworca Centralnego dotrzemy autobusem linii 102 - to zaledwie 4 przystanki (przystanek Zachęta) lub dłuższy spacer. Aktualnie galeria zaprasza na wystawy Joanny Piotrowskiej, która w swojej sztuce skupia się na badaniach relacji międzyludzkich i Moniki Sosnowskie, która czerpie z tradycji modernizmu. Szczegółowe informacje o galerii i wystawach znajdziecie na stronie Zachęty. A po zwiedzaniu można skusić się na kawę lub przekąskę w klimatycznej kawiarni w podziemnej części gmachu. Kto wie, może podczas zwiedzania niebo się przejaśni i pojawi się okazja na jesienny spacer po sąsiednim Ogrodzie Saskim?


3. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

To młode, nowoczesne muzeum, ale już bardzo znane -  w 2016 roku zdobyło prestiżową nagrodę Museum of the Year Award (Europejskie Muzeum Roku). Z Dworca Centralnego dotrzemy w jego okolice tramwajami 33 lub 17 (przystanek Anielewicza). Decydując się na wizytę w Muzeum POLIN należy nastawić się na długie zwiedzanie - na dokładne obejrzenie samej wystawy stałej potrzeba nam przynajmniej 2 godzin. Stała ekspozycja, umieszczona w podziemiach gmachu, opisuje historię narodu żydowskiego na ziemiach polskich od czasu ich przybycia aż do czasów powojennych. To muzeum, które wykorzystuje nowoczesne technologie i w ciekawy sposób przybliża zwiedzającym kulturę żydowską. Doskonale odwiedzić je w deszczowy dzień i po zwiedzaniu usiąść przy przeszklonej ścianie budynku i spróbować przysmaków kuchni żydowskiej serwowanych w muzealnym punkcie gastronomicznym.

Szczegółowe informacje o wystawach oraz bilety dostępne są na stronie internetowej Muzeum.


4. Niewidzialna wystawa

A może deszczowy dzień wykorzystać na oglądanie… niewidzialnej wystawy? Ta ekspozycja to niepowtarzalne doświadczenie, które chwalą wszyscy, którzy mieli okazję zwiedzić to miejsce. Z Dworca Centralnego najlepiej dotrzeć do niego pieszo - to zaledwie kilometr lub podjechać dwa przystanki tramwajem 7, 9 lub 24 (Przystanek pl. Zawiszy).

Niewidzialna Wystawa to spacer w całkowitych ciemnościach, w trakcie którego osoby zwiedzające mają okazję doświadczyć tego, jak osoby niewidome i niedowidzące odbierają świat. Przewodnikiem po wystawie jest osoba niewidoma. W programie przewidziana jest prezentacja pomocy naukowych dla osób niewidzących, a także przejście przez specjalnie przygotowaną wystawę w ciemnościach. Jest to wyjątkowa okazja poszerzyć swoją wrażliwość i wniknąć w świat osób z niepełnosprawnościami - uświadomić sobie, jakie napotykają przeszkody i jak ułatwić im funkcjonowanie w przestrzeni. To także sposobność do rozmowy - jeśli wcześniej nie mieliśmy okazji poznać osoby niewidomej. Szczegółowe informacje na temat zwiedzania (dostępnego także w języku angielskim) i aktualnie obowiązujących obostrzeń znajdziecie na stronie internetowej Niewidzialnej Wystawy.


5. Opera i balet w Teatrze Wielkim

Zwiedzanie miasta to także korzystanie z bogatej oferty odbywających się spektakli. Jesień i jesienna słota idealnie nadają się na wyjazdy tematyczne, skupione dookoła ciekawych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Jeśli nie mieliśmy jeszcze okazji, może warto wykorzystać pobyt w Warszawie na obejrzenie opery lub baletu? Jednym z najciekawszych, ikonicznych miejsc z ciekawym repertuarem jest Teatr Wielki. Spod Dworca Centralnego dotrzecie w jego pobliże autobusami 128 i 175 (Przystanek Plac Piłsudskiego). Na uwagę zasługują aktualne premiery, takie jak klasyczny balet Korsarz czy operowa premiera Cardillac, której akcja odbywa się w Paryżu. Warto próbować nowych rzeczy, kolekcjonować wrażenia i być otwartym na nieznane - kto wie, może właśnie ta jesień stanie się okresem, od którego staniemy się stałymi słuchaczami oper? Aktualny repertuar Teatru Wielkiego znajduje się tutaj.

W tętniącej życiem stolicy co weekend odbywa się wiele wydarzeń, które warto odwiedzić - także w deszczowy dzień. Mamy nadzieję, że podane powyżej pomysły posłużą Wam za inspirację i już dziś zaplanujecie swoją warszawską przygodę razem z POLREGIO.


AUTOR: POLREGIO