Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Wakacyjne podróże z POLREGIO - poznaj nasze oferty

Najbardziej wyczekiwany przez uczniów czas właśnie się rozpoczyna – przed nimi dwa miesiące laby podczas wakacji. Jest to zarazem ulubiony sezon urlopowy Polaków. Sprzyjająca pogoda, długie dni i wiele letnich atrakcji zachęcają do wyruszenia w podróż właśnie w okresie od końca czerwca do sierpnia.

Część z urlopowiczów pewnie zdecyduje się na wakacje poza granicami naszego kraju, my jednak chcemy Was przekonać, że w Polsce też jest masa miejsc do odkrycia. Co więcej, ich eksplorowanie i zwiedzanie nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Sprawdźcie, jak podróżować tanio z POLREGIO, poznajcie nasze oferty promocyjne i połączenia, które przygotowaliśmy dla podróżnych specjalnie na lato 2021!


Bilet turystyczny to oferta, którą dobrze zna już wielu pasażerów POLREGIO. Od lat cieszy się ona dużym zainteresowaniem, dlatego niezmiennie można z niej korzystać w każdy weekend. Bilet turystyczny uprawnia do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek pociągami POLREGIO i nie tylko.

Bilet turystyczny jest bowiem dostępny w dwóch opcjach:

- bilet turystyczny w cenie 48,00 zł - oprócz pociągów specjalnych, jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter);

- mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł – jest honorowany tylko w naszych pociągach REGIO.

 

Oba rodzaje biletów można zakupić w kasie biletowej, u konduktora i w automacie biletowym, a mini bilet turystyczny jest dodatkowo dostępny on-line – na stronie bilety.polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej POLREGIO. Bilet turystyczny świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które w czasie wakacji nie lubią siedzieć w jednym miejscu. Dzięki niemu możecie zwiedzić kilka miejsc w trzy dni, nie płacąc przy tym dużo za podróże pociągiem. Jeśli na przykład w te wakacje będziecie wypoczywać nad morzem lub na Mazurach, zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji na weekendowe zwiedzanie zamków krzyżackich.

 

REGIOkarnet i mini REGIOkarnet

REGIOkarnet, podobnie jak bilet turystyczny, jest biletem imiennym i uprawnia do nieograniczonych podróży na jednym bilecie przez trzy dni. Różnica między tymi biletami jest jednak taka, że z REGIOkarnetu można skorzystać w czasie trzech dowolnie wybranych dni w ciągu dwóch kolejno następujących po sobie miesięcy. To podróżny decyduje kiedy chce udać się w podróż i wcale nie musi to być weekend. REGIOkarnet również dostępny jest w dwóch wersjach.

- REGIOkarnet w cenie 75,00 zł - ważny w pociągach REGIO oraz w pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Śląskich, jak również Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, a także Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej;

- miniREGIOkarnet w cenie 65,00 zł - ważny tylko w pociągach REGIO.

REGIOkarnetu nie można zakupić on-line, jest dostępny w kasach biletowych, automatach i u konduktora. Co istotne, bilet ten jest ważny tylko z załączonym do niego karnetem, który przed rozpoczęciem podróży w wybranym dniu należy zalegalizować w kasie biletowej lub u konduktora. Taki bilet na wakacje to duża oszczędność. Dla przykładu, jeśli mieszkaniec Torunia postanowi się udać na urlop do Ustki, to za bilet normalny w dwie strony, jadąc pociągami POLREGIO, zapłaciłby 76 zł. Na miniREGIOkarnet, z którego może skorzystać na tej trasie, wyda natomiast 65 zł i zostanie mu jeszcze jeden dzień nieograniczonych podróży pociągami REGIO do wykorzystania. Może więc, w ramach urlopu, na jeden dzień z Ustki wyskoczyć do Trójmiasta. Normalnie, nasz podróżny na taki wypad wydałby dodatkowe 48 zł na bilety, a mając miniREGIOkarnet wykorzystuje swój trzeci dzień podróży. Tak więc przykładowy urlopowicz z Torunia oszczędza łącznie aż 59 zł, czyli niemal połowę kosztów podróży!

 

Ty i raz, dwa, trzy

Wiemy, że wakacje najlepiej spędza się nie w pojedynkę, a w większym gronie, dlatego przy okazji zestawienia naszych promocyjnych ofert nie możemy zapomnieć o „Ty i raz, dwa, trzy”. To propozycja dla tych, którzy podróżują w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób do tej samej stacji przeznaczenia, tym samym pociągiem. W przypadku tej oferty, dla pierwszej osoby wydaje się bilet jednorazowy wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową, a dla pozostałych osób - bilety tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej. Przedstawmy tę ofertę na przykładzie czwórki znajomych z Poznania, którzy na wakacje jadą do Szklarskiej Poręby. Dwójka z nich jest jeszcze studentami, którzy korzystają z ulgi ustawowej, pozostała dwójka kupuje bilety normalne. Gdyby każdy z nich kupił osobny bilet dla siebie, za podróż w jedną stronę, zapłaciliby łącznie 113,24 zł. Kupując bilety razem i korzystając z oferty „Ty i raz, dwa, trzy” zapłacą 90,44 zł. Warto o tym pamiętać planując podróż – lepiej zakupu biletów dokonać razem, a nie każdy osobno. Bilety według tej oferty można nabyć we wszystkich kanałach sprzedaży, a w ramach promocji można podróżować pociągami: REGIO w całym kraju, interREGIO na trasie Łódź - Warszawa oraz osobowymi innych przewoźników regionalnych: Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Wielkopolskich i Kolei Małopolskich.

 

Połączenie w dobrej cenie (PWDC)

Ta oferta dotyczy wybranych połączeń, ale ma bardzo szeroki zakres obowiązywania. Obejmuje bowiem aż 300 relacji w całym kraju i można z niej korzystać nie tylko przy zakupie biletów na przejazd w jedną stronę, ale również w przy zakupie biletów odcinkowych miesięcznych imiennych. Pełną listę połączeń wraz z cenami biletów znajdziecie w plikach do pobrania na stronie polregio.pl. Waszą szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na pociągi sezonowe, uruchomione na czas wakacji, na których również możecie skorzystać z promocyjnych cen biletów w ramach oferty „Połączenie w dobrej cenie”. Jest to na przykład pociąg relacji Lublin – Bełżec, który kursować będzie codziennie w okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia. Jego trasa prowadzi przez malownicze Roztocze, co sprawia, że już sama podróż pociągiem jest olbrzymią atrakcją. Inną zachęcającą do turystycznych podróży propozycją są połączenia nad Zalew Siemianówka w województwie podlaskim. Pociągi na trasie Białystok – Siemianówka i Czeremcha - Siemianówka będą kursowały codziennie w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia.

 

Bilet dobrych relacji

Kolejną ofertą, dzięki której można korzystać z tańszych przejazdów naszymi pociągami w wybranych relacjach jest „Bilet dobrych relacji”. Obowiązuje on na poniższych odcinkach i w przypadku biletów jednorazowych pozwala zaoszczędzić nawet do 50% kosztów podróży:

- Międzyrzecz – Witnica (przez Gorzów Wielkopolski),

- Zielona Góra Główna – Głogów,

- Zielona Góra Główna – Żagań (przez Żary),

- Zielona Góra Główna – Słubice,

- Kostrzyn – Rzepin,

- Głogów – Leszno (przez Wschowę),

- Białystok – Waliły.

Z oferty tej mogą skorzystać wszyscy pasażerowie, również osoby uprawnione do ulgowych przejazdów, np. uczniowie i studenci. „Bilet dobrych relacji” na podróże na wymienionych odcinkach można zakupić w kasach biletowych, w biletomatach, u obsługi pociągu, na stronach polregio.pl i e-podróżnik.pl oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych – POLREGIO i SkyCash. Jeśli więc w wakacje, i nie tylko, wybieracie się w któryś z wymienionych kierunków, to koniecznie zapoznajcie się ze szczegółami oferty na polregio.pl Znajdziecie tam między innymi plik z Warunkami Taryfowymi, w którym szczegółowo opisane zostały zasady funkcjonowania „Biletu dobrych relacji”.

 

Oferty regionalne

Na naszej stronie internetowej, w zakładce „Oferty i promocje” – „Oferty regionalne”  znajdziecie też typowo lokalne propozycje dotyczące konkretnych miast czy województw. W wyszukiwaniu ofert, które mogą Was zainteresować pomoże filtr zamieszczony na górze strony, dzięki niemu możecie wybrać konkretne województwo i wyświetlić tylko oferty z tego danego regionu. Jeśli więc na przykład wybieracie się na urlop w Świętokrzyskie, to na pewno zainteresuje Was "Bilet Świętokrzyski" i "Tani Bilet". Pierwszy z nich możecie wykorzystać między innymi na sezonowych, wakacyjnych połączeniach uruchamianych z Kielc do typowo turystycznych miejscowości – Sandomierza i Busku-Zdroju. Drugi zaś obowiązuje na trasie Kielce – Częstochowa. Inną regionalną propozycją, która kolejny rok z rzędu cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów w okresie wakacyjnym, są pociągi superREGIO z Katowic i Krakowa do Zatora, które dojeżdżają bezpośrednio do Energylandii. Połączenia te zostały wznowione od 29 maja, a od 26 czerwca do 28 sierpnia pociągi superREGIO na tych trasach będą kursować codziennie. Szczegółowy rozkład jazdy oraz cennik biletów sprawdzicie na stronie polregio.pl lub bezpośrednio ze strony energylandia.pl.

Dodatkowo skorzystaj z regionalnych połączeń sezonowych na polregio.pl.

 

Jak widzicie, POLREGIO na nadchodzące wakacje przygotowało szeroką ofertę połączeń w dobrych cenach. Jesteśmy przekonani, że urlopowicze planujący podróże pociągami znajdą u nas propozycje, które ich zainteresują. Ważne tylko, żeby przed wyjazdem sprawdzić dostępne możliwości i wybrać najlepszą dla siebie opcję. W razie dodatkowych pytań, możecie skontaktować się z nami przez Facebook lub Instagram, chętnie doradzimy w wyborze najbardziej korzystnej oferty. Inspiracji na wakacyjne podróże polecamy zaś szukać w innych wpisach na blogu Zmysł Podróżowania. Jesteśmy przekonani, że z POLREGIO nie będziecie się nudzić tego lata! Do zobaczenia na torach!

 

 

 

 

 

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
#zostańwdomu i oglądaj spektakle teatralne on-line za darmo

#zostańwdomu i oglądaj spektakle teatralne on-line za darmo

Zazwyczaj namawiamy Was do tego, by wyjść z domu, wsiąść do pociągu i udać się w podróż. W obecnych okolicznościach jest to oczywiście niemożliwe. Nie skupiajmy się jednak na negatywach tej sytuacji. Zachęcamy Was do jak najlepszego wykorzystania czasu kwarantanny, nadrobienia zaległości, zrobienia rzeczy, na które brakuje czasu na co dzień. Zastanówcie się jak często w „normalnym życiu” udaje Wam się wyrwać do teatru czy opery.

Czytaj więcej ›
5 zasad pandemicznego savoir-vivre w pociągu

5 zasad pandemicznego savoir-vivre w pociągu

Aktualna sytuacja epidemiczna zrewolucjonizowała nasz dotychczasowy styl życia. Musieliśmy zmienić wiele zwyczajów, które towarzyszyły nam od zawsze. Pandemia i związane z nią ograniczenia wpłynęły także na nasze nawyki w trakcie podróżowania. Poniżej przedstawiamy 5 zasad pandemicznego savoir-vivre, które warto stosować w trakcie podróży podczas pandemii i nie tylko.

Czytaj więcej ›
Niezwykły świat pociągów na Instagramie #zostańwdomu

Niezwykły świat pociągów na Instagramie #zostańwdomu

Kochasz pociągi, podróże po torach i wszystko to, co związane z koleją? Teraz jednak wydaje Ci się, że nie masz jak pielęgnować tej pasji, bo przestrzegasz zasad i w czasie epidemii nie podróżujesz rekreacyjnie i jak każdy z nas wyznajesz zasadę #zostańwdomu?

Czytaj więcej ›